Pred sezónou 2013/14 - predstavujeme účastníkov regionálnych súťaží VsFZ
autor: Daniel Dedina3198x čítané
Štart nového ročníka je predo dvermi. Tesne pred tým, než sa celý futbalový kolotoč opätovne rozkrúti, pozreli sme sa (nielen) na menoslov účastníkov IV., V. a VI. ligy.
Formát s jednou IV., dvoma skupinami V. a piatimi skupinami VI. ligy, ako aj hrací model zostal nezmenený (nehovoriac teraz o veľkej reorganizácii po skončení nadchádzajúcej sezóny). Rozdielne je, prirodzene, obsadenie jednotlivých líg, keďže v dôsledku vypadnutí a postupov - podľa koncosezónnych tabuliek ročníka 2012/13 - došlo v súťažiach k hierarchickým rošádam.
Obsadenie súťaží pod hlavičkou VsFZ pre ročník 2013/14:
IV. liga
FK Spišská Nová Ves (vypadávajúci z III. ligy Východ)
MFK Snina
FK Haniska
MŠK Tesla Stropkov
MFK Slovan Giraltovce
FK Košice - Barca
TJ Veľké Revištia
TJ FK Vyšné Opátske-Krásna
MFK Zemplín Michalovce ´B´
FK Svit
MFK Slovan Sabinov
FK Starý Smokovec-Vysoké Tatry
FK Drustav Svidník
MŠK Spišské Podhradie
FK Družstevník Plavnica (postupujúci z V. ligy Sever)
FK Pokrok SEZ Krompachy (postupujúci z V. ligy Juh)
V. liga Sever
MFK Stará Ľubovňa (vypadávajúci zo IV. ligy Východ)
OFK SIM Raslavice
FO AJAX Pakostov
FK Slovan Kendice
MŠK Spartak Medzilaborce
OcFK Dlhé Klčovo
OŠK Kľušov
1.MFK Kežmarok
OŠK Fintice
Sokol Ľubotice
OFK Tatran Kračúnovce
FK Tatran Zámutov
MsFK Hanušovce nad Topľou
TJ Družstevník Radvaň nad Laborcom (postupujúci zo VI. ligy Vihorlatsko-dukelskej)
FK Rozvoj Pušovce (postupujúci zo VI. ligy Šarišskej)
ŠK Štrba (postupujúci zo VI. ligy Podtatranskej)
V. liga Juh
FK Čaňa
ŠK Slovan Veľký Folkmar
FK Šaca
MFK Sobrance
MFK Spartak Medzev
Tatra Sokoľany
FO Slavoj Kráľovský Chlmec
TJ Lokomotíva ŠM Michaľany
SP MFK Rožňava
OŠK Rudňany
ŠK Strážske
MŠK Tatran Spišské Vlachy
MFK Veľké Kapušany
OFK Slovan Poproč
TJ Mladosť Kalša (postupujúci zo VI. ligy Košicko-gemerskej)
Družstevník Veľký Horeš (postupujúci zo VI. ligy Zemplínskej)
VI. liga Košicko-gemerská
TJ Cementár Turňa nad Bodvou (vypadávajúci z V. ligy Juh)
FK Geča 73
TJ Kokšov - Bakša
TJ Gemerská Poloma
MFK Ťahanovce
FK Košická Nová Ves
FK Krásnohorské Podhradie
TJ Družstevník Malá Ida
FK Gemerská Hôrka
TJ FK Vyšné Opátske B
TJ Družstevník Budimír
MFK Dobšiná
MŠK Ďurkov (postupujúci z okresnej súťaže – ObFZ Košice - okolie)
TJ Tatran Betliar (postupujúci z okresnej súťaže – ObFZ Rožňava)
VI. liga Zemplínska
TJ Družstevník Čičarovce
OŠK Vinné
ŠK Nacina Ves
TJ Olympia Borša
TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom
OŠK Krišovská Liesková
ŠK Agro Palín
OFK Lastomír
TJ Družstevník Cejkov
FK Slavoj Sečovce
TJ Družstevník Parchovany
FK Tatran Úpor (postupujúci z okresnej súťaže – ObFZ Trebišov)
OŠK Zalužice (postupujúci z okresnej súťaže – ObFZ Michalovce)
FK Žbince (postupujúci z okresnej súťaže – ObFZ Michalovce)
VI. liga Vihorlatsko-dukelská
TJ Jasenov (vypadávajúci z V. ligy Sever)
TJ Družstevník Nižný Hrušov (vypadávajúci z V. ligy Sever)
FK Soľ
FK Vechec
TJ Šimonka Čierne nad Topľou
OFK Tatran Bystré
OFK AGRIFOP Stakčín
TJ Družstevník Breznica
TJ Slovan Belá nad Cirochou
FK Kamenica nad Cirochou
OcŠK Sečovská Polianka
OŠK Udavské
ŠK Sačurov (postupujúci z okresnej súťaže – ObFZ Vranov nad Topľou)
FK Kochanovce (postupujúci z okresnej súťaže – ObFZ Humenné)
VI. liga Šarišská
FC Pivovar Šariš Veľký Šariš (vypadávajúci z V. ligy Sever)
OŠFK Šarišské Michaľany
TJ Beloveža
TJ Družstevník Záhradné
TJ Slovan Bardejov - Dlhá Lúka
TJ Javorina Malcov
FK Šarišské Dravce
TJ Družstevník Župčany
OFK Uzovce
TJ Busov Gaboltov
TJ OK Chmiňany
TJ Šľachtiteľ Malý Šariš (postupujúci z okresnej súťaže – ObFZ Prešov)
FK Gerlachov (postupujúci z okresnej súťaže – ObFZ Bardejov)
ŠK Nová Ľubovňa (postupujúci z okresnej súťaže – OFZ Stará Ľubovňa)
VI. liga Podtatranská
TJ Štart Hrabušice
ŠK Harichovce
FK Poprad B
AŠK Maria Huta Gelnica
TJ Družstevník Spišské Bystré
TJ Slovan Smižany
FK 1931 Hranovnica
FK 05 Levoča
MŠK Slavoj Spišská Belá
FK Slovan Helcmanovce
OŠK Teplička
TJ Lokomotíva Margecany
OFK Kravany (postupujúci z okresnej súťaže – OFZ Poprad)
TJ Slovan Nálepkovo (postupujúci z okresnej súťaže – OFZ Spišská Nová Ves)
Regionálno – štatistický pohľad:
· do nového ročníka vstúpi celkovo 118 tímov (16 tímov v IV. lige, rovnako 16 v dvoch V. ligách a 14 družstiev v piatich vetvách VI. líg)
· pomer zástupcov oboch krajov, Prešovského a Košického, je vzácne vyrovnaný – 59:59
· najviac zástupcov majú okresy Košice-okolie a Michalovce - 12, nasleduje Vranov nad Topľou - 10
· najviac zástupcov v hierarchicky najvyššej IV. lige majú okresy Košice-mesto (*pre potreby tejto analýzy sme brali mestské okresy ako jeden celok), Poprad, Sp. N. Ves a Svidník – 2
Prehľad účastníkov podľa regionálnej príslušnosti (*súbor je k dispozícii aj na stiahnutie):
Zastúpenie okresov v jednotlivých súťažiach (*kurzívou sú vyznačené jednotlivé tímy):
IV. liga
· 2 tímy – Košice-mesto (Barca, V. Opátske-Krásna), Poprad (Svit, V. Tatry), Sp. N. Ves (Sp. N. Ves, Krompachy), Svidník (Svidník, Giraltovce)
· 1 tím – Košice-okolie (Haniska), Levoča (Sp. Podhradie), Michalovce (Michalovce ´B´), Sabinov (Sabinov), Snina (Snina), Sobrance (V. Revištia), St. Ľubovňa (Plavnica), Stropkov (Stropkov)
V. liga Sever
· 4 – Prešov (Kendice, Fintice, Ľubotice, Pušovce)
· 3 – Vranov n.T. (Dl. Klčovo, Zámutov, Hanušovce n.T.)
· 2 – Bardejov (Raslavice, Kľušov), Medzilaborce (Medzilaborce, Radvaň n.L.)
· 1 – Humenné (Pakostov), Kežmarok (Kežmarok), Poprad (Štrba), St. Ľubovňa (St. Ľubovňa), Svidník (Kračúnovce)
V. liga Juh
· 5 – Košice-okolie (Čaňa, Medzev, Sokoľany, Poproč, Kalša)
· 3 – Trebišov (Kráľ. Chlmec, Michaľany, V. Horeš)
· 2 – Michalovce (Strážske, V. Kapušany), Sp. N. Ves (Rudňany, Sp. Vlachy)
· 1 – Gelnica (V. Folkmar), Košice-mesto (Šaca), Rožňava (Rožňava), Sobrance (Sobrance)
VI. liga Košicko-gemerská
· 6 – Košice-okolie (Turňa n.B., Geča, Kokšov-Bakša, M. Ida, Budimír, Ďurkov)
· 5 – Rožňava (Gem. Poloma, Kr. Podhradie, Gem. Hôrka, Dobšiná, Betliar)
· 3 – Košice-mesto (Ťahanovce, Koš. N. Ves, V. Opátske-Krásna ´B´)
VI. liga Zemplínska
· 9 – Michalovce (Čičarovce, Vinné, Nac. Ves, Petrovce n.L., Kr. Liesková, Palín, Lastomír, Zalužice, Žbince)
· 5 – Trebišov (Borša, Cejkov, Sečovce, Parchovany, Úpor)
VI. liga Vihorlatsko-dukelská
· 7 – Vranov n.T. (N. Hrušov, Soľ, Vechec, Čierne n.T., Bystré, Seč. Polianka, Sačurov)
· 4 – Humenné (Jasenov, Kamenice n.C., Udavské, Kochanovce)
· 2 – Snina (Stakčín, Belá n.C.)
· 1 – Stropkov (Breznica)
VI. liga Šarišská
· 5 – Bardejov (Beloveža, Dl. Lúka, Malcov, Gaboltov, Gerlachov), Prešov (V. Šariš, Záhradné, Župčany, Chmiňany, M. Šariš)
· 3 – Sabinov (Šar. Michaľany, Šar. Dravce, Uzovce)
· 1 – St. Ľubovňa (N. Ľubovňa)
VI. liga Podtatranská
· 4 – Gelnica (Gelnica, Helcmanovce, Margecany, Nálepkovo), Poprad (Poprad ´B´, Sp. Bystré, Hranovnica, Kravany), Sp. N. Ves (Hrabušice, Harichovce, Smižany, Teplička)
· 1 – Kežmarok (Sp. Belá), Levoča (Levoča)
Mapa účastníkov regionálnych súťaží VsFZ 2013/14 (*taktiež v prílohe na stiahnutie):
Na záver tohto geograficko-športového materiálu prinášame ešte grafický náhľad – mapu účastníkov regionálnych súťaží VsFZ (aktuálne rozloženie zápasov budeme mapovať v našej pravidelnej rubrike Kam za futbalom)