Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 09. 2014 o 08:46

Slováci si na UEFA Region's Cup nechcú spraviť hanbu

autor: redakcia
2437x čítanéNa štadióne Národného tréningového centra v Poprade sa v dňoch 23.-27. septembra uskutoční turnaj 2. kvalifikačnej skupiny UEFA Region's Cup za účasti reprezentácie amatérov z Anglicka, Škótska, Nemecka a Slovenska. Tréner slovenského výberu Mikuláš Komanický nominoval 18 hráčov. Na stretnutia majú deti do 15 rokov vstup zdarma, pre dospelých je vstupné 1 euro.

"UEFA má možnosť naživo si overiť, že NTC je pripravené na to, aby sa tu v budúcnosti mohli konať súťažné stretnutia kvalifikačných skupín. Dôležité je, že zviditeľníme Slovensko a že si v NTC zahráme "veľký" futbal," povedal Richard Havrilla, prvý viceprezident Slovenského futbalového zväzu a predseda Východoslovenského futbalového zväzu.

"Pred turnajom sa nám podarilo uskutočniť päť zrazov. Myslím si, že budeme veľkou neznámou pre súperov, no tí budú zároveň neznámou pre nás. Keď som súhlasil s tým, aby som viedol tento tím, nemyslel som si, že u nás môžu byť také rozdiely medzi amatérskym a profesionálnym futbalom. Bol som sa pozerať na mužstvá a najmä na východe som mal obavy, že v budúcnosti nebude mať kto hrať," poznamenal Komanický, ktorý favorizuje amatérov z krajiny úradujúcich majstrov sveta. "Za najväčších favoritov považujem Nemcov, ktorí pravidelne hrávajú amatérsku súťaž. Slabí určite nebudú ani Angličania a Škóti, no ťažko o nich hovoriť, keďže ich nepoznáme. Verím, že si nespravíme hanbu a budeme dobre reprezentovať región," dodal Komanický.

Favorizovaní Nemci nominovali amatérov z Württembergu. Angličania pricestujú pod Tatry s výberom amatérov z ostrova Man a Škóti nominovali amatérov zo západného, centrálneho a východného Škótska.

 

Nominácia výberu VsFZ (Východoslovenského futbalového zväzu) amatérov na UEFA Region's Cup 2015:

Brankári: Igor Hajovský (Vysoké Tatry), Viktor Onody (Veľké Revištia)

Obrancovia: Lukáš Figura (Lipany), Erik Tomko (Giraltovce), Róbert Dický (Snina), Ján Blaško (Lipany), Ján Čabala (Giraltovce)

Stredopoliari: Radovan Bandžuch (Vyšné Opátske), Ivan Pončák (Lipany), Patrik Čurlík (Giraltovce), Lukáš Kiššák, Tomáš Šoltés (obaja Spišská Nová Ves), Rudolf Bilas (Stropkov), Ľuboš Jankaj (Snina), Martin Viňanský (Veľké Revištia)

Útočníci: Dušan Chýrik (Veľké Revištia), Karol Sedláček (Spišská Nová Ves), Matúš Jurč (Stropkov)

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Mikuláš Komanický

Asistent trénera: Marek Fabuľa

Lekár: Bartolomej Magyar

Masér: Róbert Fabíny

Technický vedúci: Peter Goga

 

Program zápasov je nasledovný:

23. septembra

11.00: Nemecko - Slovensko

15.00: Anglicko - Škótsko

25. septembra

11.00: Nemecko - Anglicko

15.00: Škótsko - Slovensko

27. septembra

15.00: Slovensko - Anglicko

15.00: Škótsko - Nemecko (hrať sa bude na štadióne Poprad-Veľká)

Dokumenty na stiahnutie