10. 07. 2016 o 08:32

Škrlík sa predstaví na Slovane

autor: Marián Škuba
1347x čítané

V 1. kole kvalifikácie lotyšská Jelgava na lavičke s Jozefom Škrlíkom postupuje, súperom jej budú "belasí".

V 1. kole kvalifikácie Európskej ligy UEFA postúpila lotyšská Jelgava cez islandský Breidablik. V prvom zápase sa na ostrove gejzírov zrodil výsledok 2:3, odveta na lotyšskej pôde dopadla nerozhodne 2:2, a tak sa po konečnom hvizde rozhodcu Reineta tešil aj Jozef Škrlík, ktorý pôsobí na lavičke lotyšského klubu. Radosť z postupu znásobila aj skutočnosť, že v 2. kole čaká na Jelgavu slovenský vicemajster Slovan Bratislava!

Pre humenského rodáka to bola premiéra na európskej pohárovej scéne. Vydarená. I keď náročná... – Keď začnem trochu zoširoka, pred pár rokmi by sa žrebu, keď dostanete mužstvo Islandu väčšina klubov potešila, v súčasnosti je Island jedným z čiernych futbalových koní Európy, preto sme sa aj my mali na pozore. V prvom zápase boli domáci možno až príliš sebavedomí, snáď nás aj podcenili a výsledok ich vytrestal. Vydarili sa nám najmä štandardky, strelili sme dva góly z rohových kopov, vydaril sa nám brejk. Stav 1:3 sme držali dlho, až v závere stretnutia vyvinul Breidablik tlak, rozhodca nadstavil päť minút a v šiestej sme inkasovali. Aj výsledok 2:3 na ihrisku súpera výborný výsledok, ale keď dostanete gól v takom čase, vždy to zamrzí. Odveta bola oveľa-oveľa ťažšia. Pohárový dvojzápas v plnej miere ukázal svoje špecifiká. Súper nemal čo stratiť, hral otvorene, útočne. Po štvrťhodine sme sa síce z brejku ujali vedenia, ale boli to Islanďania, kto bol rýchlejším, v osobných súbojoch dôraznejším, lepším mužstvom a za tri minúty vývoj otočili na 1:2. Boli sme jediný gól od vyradenia, cez prestávku bolo potrebné zvýšiť v kabíne hlas, upraviť taktické pokyny a opäť po rohu sme uspeli, vyrovnali. Remízu sme už nejako „ukočírovali“, no stálo to celý kolektív veľa úsilia. Cesta za postupom bola v odvete veľmi ťažká, ešteže so šťastným koncom pre nás,“ konštatoval Jozef Škrlík.

Z lotyšského trojlístka ostali dvaja. Jurmala ostala na štíte bieloruského Minska, do 2. kola kvalifikácie postúpil Ventspils, ktorý čaká škótsky Aberdeen a Jelgava. Mužstvo na lavičke s Jožkom Škrlíkom má za súpera Slovan Bratislava. Slovák sa teda futbalovo vracia domov v Európskej lige. „Teším sa, Slovan je výzva tak pre Jelgavu ako aj pre mňa osobne. Pikantná príchuť, ešte som v takej pozícii nebol. Na druhej strane netreba dlho a ďaleko cestovať, lebo na Island letom cez švédsky Štokholm to bolo dosť krkolomné. Slovan je kvalitný súper, videl som ho hrať v závere uplynulej sezóny, cez letnú prestávku káder obmenil, posilnil sa. Vieme, že mal na našom zápase pozorovateľa, aj našou úlohou bude získať čo najviac informácií,“ dodal Jozef Škrlík.

Program 2. kola kvalifikácie Európskej ligy: Slovan Bratislava – Jelgava (14.7. o 19.00 hod.), Jelgava – Slovan Bratislava (21.7.).