Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 07. 2016 o 10:06

Vnútorne sa stotožnil s túžbou odísť

autor: Pito
1396x čítanéPo vleklých zdravotných ťažkostiach, ktoré ho prenasledovali počas pôsobenia v Tatrane Prešov i v B. Bystrici, kde bol na hosťovaní, sa Peter Lipták rozhodol, že si od futbalu odpočinie a uvidí, čo bude neskôr. Tak to aspoň proklamoval v zimnom období, keď sa zelenobieli pustili do prípravy na jarné boje. Lenže potom sa jeho kroky ubrali predsa smerom k aktívnej činnosti a zamieril do Šale. A momentálne je už v Skalici.

 Tento defenzívny záložník si tak zvyká na nové prostredie. Zdá sa, že na Záhorí nachádza pôsobisko menšia  enkláva zástupcov zo Šariša. Veď trénerom je Jozef Kostelník a v kádri figuruje aj ďalší bývalý hráč Tatrana Lukáš Hruška či Ján Mizerák, ktorý bol naposledy v L. Mikuláši. „Nateraz som predbežne ústne  dohodnutý na ročnom angažmáne, ale oficiálne ešte nie som hráčom tohto klubu,“ rozhovoril sa P. Lipták, ktorý podotkol, že kouč ho zavolal, aby sa prišiel ukázať, lebo ho chcel vidieť v akcii. „Po dlhšom čase  som zase pod jeho vedením, odohral som už nejaké prípravné zápasy.“ Skaličania vypadli z najvyššej súťaže, v predminulom ročníku boli konkurentom Prešovčanov v boji o postup. Vtedy boli hráči na amatérskej báze, trénovali popri zamestnaní, ale prienikom medzi elitu sa aj ich štatút zmenil.„Teraz je to iné, trénujeme denne dvojfázovo. Takže je to všetko na profesionálnej úrovni.“ Pravdaže, ambíciou tohto zástupcu bude prebojovať sa späť do I. ligy. A to je aj nová výzva pre už bývalých prešovských futbalistov.

Nedalo nám, aby sme sa nevrátili k tomu, prečo vlastne P. Lipták opustil Tatran. „V Prešove som už nechcel zostať, cítil som potrebu vyskúšať si niečo nové. Hoci som zápasil zároveň aj s mnohými zraneniami, no i tak ma to lákalo oprobovať si čosi nepoznané. Skúška v Znojme mi nevyšla, čo bolo podmienené aj tým, že som sa dával zdravotne do poriadku. V Poľsku to vyzeralo sľubne, ale nakoniec to padlo na nezrovnalostiach týkajúcich sa financií. Zostali ešte niektoré iné druholigové ponuky (Zvolen, L. Mikuláš), vybral som si však Šaľu, kde som strávil jarnú fázu ročníka.“ Preňho bolo dobré, že tento tím nemal vysoké ambície a tak návrat na scénu po pauze nebol taký náročný, skôr plynulý.„Možno to bol na prvý pohľad krok späť, ale teraz som zase  v Skalici, kde sa cítim veľmi dobre.“ V Šali nastupoval pravidelne, chýbal iba v dvoch dueloch a bol spokojný. „Toto obdobie bolo pre mňa užitočné, aby som chytil správny herný rytmus. Pomohlo to mne a ja som azda pomohol aj tomuto tímu.“

 Prečo však pred časom napokon aj realizoval odchod z Prešova? Nebol spokojný s filozofiou, ktorá tu panuje?  „Prešov mi dal veľkú šancu, bol som šťastný, ale v poslednom období som  vnútorne pociťoval, že potrebujem zmenu a je už správny čas na odchod. To je tak asi všetko, čo k tomu môžem povedať.“ Určite aj Peter Lipták uvažoval o tom, že keby zostal, tak sa mohol tešiť vedno s ostatnými z postupu. Nie je mu to ľúto? „Priznám sa, že neraz som sa nad tým zamýšľal a mal som všakovaké myšlienky o tom, že keby som bol v Tatrane, tak si vychutnávam eufóriu. Nebolo ľahké utriasť si tieto veci v hlave, ale teraz som už s tým vyrovnaný, nemám žiadne výčitky a teším sa na novú kapitolu v mojej kariére.“ Ktovie, možno si ošiaľ z postupu užije na Záhorí, však hráč nikdy nevie, čo ho čaká v budúcnosti a o to je to zaujímavejšie.