Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 06. 2016 o 12:39

Škrlík okúsi islandský futbal. A potom Slovan?

autor: Marián Škuba
1350x čítanéLotyšská Jelgava sa v predkole Európskej ligy stretne s islandským Breidablikom.

Tréner Jozef Škrlík už takmer mesiac zarezáva v lotyšskej Jelgave. V prvých troch stretnutiach si prežil obe stránky výsledku - výhru i prehru. Vždy to bolo najtesnejším rozdielom, vonku získal tri body (1:0), doma najprv ťahalo jeho mužstvo za kratší koniec (0:1), následne vyhralo (4:3).

Premiéra dopadla úspešne na pôde tretieho celku v Liepaji, obhajcu trofeje, doma o týždeň nestačila Jelgava na aktuálneho lídra lotyšskej SynotTip Virsligy, gólom zo 74. minúty podľa Spartaksu Jurmala, ale o tri dni neskôr si napravila chuť po výhre nad Venspilsom. „Spokojnosť je päťdesiatpercentná. Vyhrali sme vonku, u tretieho, takýto vstup sa vždy ráta, bola to taká malá senzácia. Mužstvo sa trošku nakoplo a verili sme si aj na lídra. Tento druhý zápas nám však už nevyšiel podľa predstáv, musím však priznať, že Spartaks bol nad naše sily. Po radosti teda prišlo sklamanie, lebo sme verili, že aspoň bod môžeme uhrať. Nestalo sa, ale taký je futbal. Napokon sme doma porazili silný Ventspils,“ opísal prvé zápasy Jozef Škrlík. 

Dvestosedemdesiat zápasových minút už dalo humenskému rodákovi prehľad o novom mužstve. Aké sú teda dojmy? „Je čo robiť, v každej zložke, či už kondičnej alebo technicko – taktickej. Sled zápasov je rýchly, času málo, okrem súťaže a Lotyšského pohára pribudne čoskoro Európska liga UEFA. Snažíme sa káder doplniť, uvidíme, čo sa do akej miery podarí,“ konštatoval Jozef Škrlík.       

Žreb predkola Európskej ligy sa týkal aj lotyšského FK Jelgava. Súperom sa mu stal islandský Breidablik. Takže futbal z krajiny gejzírov. „S futbalom som už toho precestoval dosť, ale na Islande som ešte nebol. So žrebom sme spokojní, želali sme si niekoho z Islandu alebo Luxemburska. Máme cieľ cez Breidablik postúpiť, aj čiastka za postup nie je pre klub zanedbateľná. Na druhej strane nechceme nič podceniť, Breidablik je v islandskej lige spomedzi dvanástich mužstiev aktuálne tretí. Je to súťaž, ktorá produkuje futbalistov tvrdých, odolných v súboji, ktorí sa dokážu uplatniť v zahraničí. O kvalite islandského futbalu hovorí aj európsky šampionát. Takže sme odhodlaní, ale opatrní zároveň,“ dodal Jozef Škrlík.

Len pre zaujímavosť, víťaz stretnutia  Breidablik - Jeglava sa v 2. predkole stretne s lepším z dvojice FK Partizani Tirana - Slovan Bratislava. Jozef Škrlík by sa tak v prípade postupu Jeglavy a Slovana mohol 14. júla predstaviť so svojím klubom na Slovensku.