Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 06. 2016 o 14:49

Čaká sa na odstránenie otáznikov

autor: Pito
4885x čítanéPo skončení lanského ročníka regionálnych futbalových súťaží to bolo dosť hektické z hľadiska riadiaceho orgánu, lebo lavínu spustili okolnosti súvisiace s FC VSS Košice. V tomto roku je to znovu zaujímavé, hoci život priniesol viac radosti v podobe záchrany Michaloviec medzi elitou a postupu Tatrana Prešov do najvyššej súťaže. Lenže nič nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. A tak sa udiali už niektoré skutočnosti, s ktorými sa možno celkom nerátalo a ďalšie otázniky prichodí vyriešiť v priebehu nasledujúcich dní.

Bližšie sme sa o detailoch dozvedeli z informácií, ktoré poskytol vedúci sekretár VsFZ Marcel Eperješi. „Víťaz tretej ligy – Krásna – sa vzdal možnosti postupu do druhej ligy a podal prihlášku znovu do najvyššej regionálnej súťaže.  Preto náš región v druhej lige bude zastupovať v novej sezóny v poradí druhý celok z Lipian, ktorý už dal prihlášku do druhej najvyššej súťaže. Čakáme na vyjadrenie Slovenského futbalového zväzu, či bude dopĺňať druholigové zápolenia v skupine Východ na tucet účastníkov a akým spôsobom.“ V II. lige skupine Východ vznikla diera, lebo nateraz je prihlásených len desať tímov. Teplička nad Váhom si totiž ako účastník ostatného ročníka dal prihlášku len do III. ligy skupiny Stred. Práve na strednom Slovensku sa končil ročník až minulý víkend a čaká sa na doplnenie jedenásteho účastníka z tohto regiónu. Neisté však je, či SFZ ponechá nastávajúci ročník s nepárnym počtom (11) účastníkov alebo doplní súpisku na dvanásť celkov.  V tom prípade by do úvahy prichádzal postup ďalšieho zástupcu z III. ligy východ. V poradí tretie V. Opátske je farmou FC VSS Košice, takže to neprichádza do úvahy a je preto možné, že sa šťastie usmeje na štvrtý Stropkov. „Ak by sa tak udialo, tak vznikne zase diera v tretej lige a vtedy by prišlo do úvahy kvalifikačné stretnutie celkov, čo skončili na druhej priečke v IV. lige Sever a Juh  o postup  do tretej ligy. Teda šanca by nastala pre Šarišské Michaľany a Kalšu.“  Je však celkom možné, že II. liga východ bude mať iba desať účastníkov, pokiaľ nesplní požiadavky nikto z III. ligy Stred. SFZ by mal zaujať stanovisko v priebehu ďalších dní a v prípade odobrenia Stropkova by bol na ťahu tamojší MŠK Tesla, či sa do toho pustí. „Nejaké úpravy by boli aktuálne v prípade tunajšieho  štadióna a rovnako aj výnimka na prvý polrok by prišla do úvahy. Pokiaľ ide o hraciu plochu a šatne, v tom by nemal byť problém, úpravy by sa týkali samostatných  sedadiel, na prvý polrok 400, potom 600.“  Len zopakujeme, že tento model dvoch skupín II. ligy bude platiť už iba v nastávajúcej sezóne, potom sa súťaž vráti k znovu k celoštátnej podobe s jednou skupinou.

Na doriešene podoby II. ligy sa čaká aj v regióne, lebo od verdiktu sa budú odvíjať ďalšie kroky regionálneho zväzu, čo sa týka postupu a zostupu. Isté je, že z III. ligy vypadáva do IV. ligy Juh Moldava nad Bodvou. Nováčikmi budú Svit a Veľký Horeš ako víťazi IV. ligy Sever a Juh. Ak by išiel do II. ligy Stropkov, tak kvalifikačné stretnutie by určilo zvyšného účastníka III. ligy. V IV. lige Sever vypadávajú Kendice, pokiaľ by postúpili aj Š. Michaľany, tak by sa ďalšie kvalifikačné stretnutia týkali celkov, čo skončili na 2. mieste v V. lige - v skupinách Podtatranskej (Poprad B), Šarišskej (Bardejov-Dlhá Lúka) a Vihorlatsko-dukelskej (Ptičie), pričom víťaz kvalifikácie by si zabezpečil miestenku v IV. lige Sever.  V IV. lige Juh vypadávajú Borša, Michaľany a Sp. Vlachy. V prípade, že by v kvalifikácii o postup do III. ligy obstála Kalša, tak by sa čiara zostupu posunula a udržali by sa Sp. Vlachy.

Ako to vyzerá v jednotlivých skupinách V. ligy?  Košicko-gemerská skupina: Postupuje Kr. Podhradie, vypadávajú G. Poloma a Turňa nad Bodvou. Zemplínska skupina: Postupujú: Parchovany, vypadávajú Úpor, K. Liesková a Palín. Vihorlatsko-dukelská skupina: Postupuje FK Humenné, pôvodne vypadávali Hanušovce nad Topľou a Sačurov, lenže sa udiala zmena. „Víťaz Ondavského oblastného zväzu neprejavil záujem o postup, preto aj Sačurov sa zachránil.“ Šarišská skupina: Postupuje Záhradné a zostup sa týkal pôvodne Chminian, Gaboltova a Čirču. „Lenže tiež prišilo dodatočne oznámenie od oblastného zväzu Stará Ľubovňa, že víťaz nereflektuje na postup, preto sa Čirč napokon zachránil.“  Podtatranská skupina: Postupujú Hrabušice, vypadáva Sp. Bystré a Teplička. „Pokiaľ by kvalifikačné stretnutia vyhrali Š. Michaľany a Poprad B, tak Teplička by sa predsa  zachránila,“ uviedol Marcel Eperješi.