Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 02. 2016 o 19:01

Kovaľ reprezentoval v Emirátoch

autor: Marián Škuba
1536x čítanéBývalý mládežnícky reprezentant (Slovensko 17, Slovensko 18) chce zabojovať opäť o reprezentačný dres.

Slovenská futbalová 21-ka začala rok 2016 prípravným kempom v Spojených arabských emirátoch. Desaťdňový program (16.- 21. januára) znamenal trinásť tréningových jednotiek, v rámci toho dve prípravné stretnutia. V nominácii trénera Pavla Hapala sa objavil aj Róbert KOVAĽ, odchovanec humenského futbalu, ktorý po angažmán v MFK Zemplín Michalovce zamieril od februára 2014 do FK Dukla Praha. Bývalý mládežnícky reprezentant (Slovensko 17, Slovensko 18) tak má možnosť opäť zabojovať o reprezentačný dres a byť nápomocný tímu Slovenska do 21 rokov v kvalifikačných bojoch o ME 2017.

Prípravné zápasy boli proti účastníkom ázijskej Ligy majstrov: prvý proti kórejskému Jeonbuku, druhý proti uzbeckému Taškentu. V oboch naskočil do zápasu po prestávke Róbert Kovaľ.

Slovensko 21 – Joenbuk Hyundai Motors FC 2:1 (2:1)

Góly: 32. Faško, 35. Lobotka. ŽK: Faško, Kovaľ. SR „21“: Chovan - Chvátal, Šatka, Škriniar, Mazáň (46. Skovajsa) - Chrien, Lobotka (74. Huk), Hromada (46. Opatovský) - Faško (46. Kovaľ), Brigant (74. Kosorín), Vestenický (65. Polievka).

Slovensko 21 – Lokomotiv Taškent 0:2 (0:0).

SR „21“: Hruška – Šatka (67. Chvátal), Kružliak (46. Skovajsa), Škriniar, Mazáň - Huk, Lobotka, Chrien (46. Opatovský) - Kosorin (46. Kovaľ), Brigant (67.Duga), Vestenický (67. Sabler).

V čase medzi futbalovými povinnosťami navštívila slovenská výprava viacero symbolov Dubaja. Pláž pri známom hotely Burdž al-Arab, umelo vytvorený polostrov v tvare palmy (Palm Islands), najvýššia budova sveta Burdž Chalifa a nákupné centrum (The Dubai Mall) poskytli nezabudnuteľné zážitky. O futbalovom i nefutbalovom sme sa s Robom Kovaľom porozprávali...

Ako hodnotíte tréningový kemp v SAE?

!Veľmi pozitívne. Inak sa ani nedá, pretože sme mali vytvorené super podmienky na trénovanie, počasie bolo priaznivé po celý čas a tréningové jednotky kvalitné. V objekte hotela bolo taktiež fitness a wellness centrum, takže všetko potrebné sme mali k dispozícii."

Slovenská „21“ odohrala dve prípravné stretnutia, v ktorých ste zasiahli do hry v II. polčasoch...

"Boli to dva odlišné zápasy. Zatiaľ čo v prvom bol súper kvalitnejší na lopte a veľa nám toho nedovolil, tak sme boli efektívni a z minima vyťažili maximum. V tom druhom zápase sme dominovali a vytvorili si niekoľko príležitostí na skórovanie, ale súper nás potrestal z dvoch protiútokov, čo vyústilo v prehru rozdielom dvoch gólov."

Kolektív bol početný. S kým ste boli najčastejšie (tréningovo, na izbe,..)?

"Najviac času a zároveň aj na izbe som trávil s Tomášom Hukom z Košíc, ale musím povedať,  že sa bavil každý s každým a partia bola super, zažili sme kopec srandy."

Nefutbalovo... Bol Robo Kovaľ po prvýkrát v SAE? Aké sú zážitky?

 "Podľa mňa je to úplne iný svet. Niekto si zmyslel, že v strede púšte postaví mesto s neskutočnými vymoženosťami a už teraz to je krásna lokalita, ktorú môžu ľudia obdivovať s otvorenými ústami, pretože je to mrakodrap na mrakodrape a ďalšie sú rozostavané. Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude Dubaj rozrastať. Krajina ma zaujala. Tým, že majú iné náboženstvo, kultúru a zvyky, tak je to dosť odlišné a turisti musia rešpektovať pravidlá, ktoré tam platia. Určite mám na čo spomínať a som rád, že som mal takúto možnosť nazrieť aj do inej časti sveta."

Dukla Praha - ako prebieha súčasná klubová príprava?

"S Duklou som bol na sústredení v Turecku, kde sme mali taktiež kvalitné podmienky a odohrali sme dva zápasy: FC Stal Dneprodzeržynsk 1:1 a FC Torpedo Kutaisi 1:0. V prvom zápase som odohral druhý polčas a v tom druhom som strávil na ihrisku plných 90 minút. Momentálne sa cítim dobre, futbal mi chutí.“