Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 05. 2012 o 09:34

V Rožňave sa uskutoční finálové kolo Miniliga talentov

autor: Karol Csobadi
1077x čítanéMiniligaFutbalový areál SP MFK Rožňava bude dejiskom veľkolepého športového festivalu, v rámci ktorého sa uskutoční finálové kolo Miniliga talentov v kategórii prípravkárov vo futbale.Okrem tradičného futbalového zápolenia budú mať najmladší futbalisti, ich rodičia a verejnosť k dispozícii množstvo ďalších sprievodných podujatí a súťaží. V dňoch 7. a 8 . mája zaplní futbalový štadión v Rožňave množstvo talentovaných futbalistov, ktorí budú bojovať o finálovú miestenku a celkové prvenstvo v kategóriách ročníkov nar. 2003 a 2004. O zmysluplnosti tohto projektu sme pripravili krátky rozhovor s predsedom občianského združenia Miniliga talentov - Prešov Martinom Semančíkom.

Miniliga talentov - Prešov je značka, ktorá zastrešuje niekoľko projektov, ktoré spájajú športové aktivity detí. Aké sú ciele organizovania týchto projektov?

"Naše združenie, ktoré je apolitické, počas štyroch rokov svojej pôsobnosti vybudovalo niekoľko projektov, ktoré dávajú šancu všetkým deťom zašportovať si. Samozrejme na prvom mieste je najmasovejší šport futbal. V zimných mesiacoch organizujeme projekty Miniliga talentov lyžiarský kurz, Miniliga talentov športový Silvester. Chceme docieliť, aby všetky deti a ich rodičia mali čo najbližšie k športovým aktivitám. Cieľom je preto budovať u detí vzťah k športu od útleho veku, naučiť ich kolektívnemu mysleniu, ponúknuť im športové vyžitie a zmysluplné využívanie voľného času v súčinnosti s rodičmi, trénermi či učiteľmi."

Finále Miniliga talentov so zameraním na futbal sa uskutoční v Rožňave. Čo tomu predchádzalo a aký bude priebeh akcie?

"Sedem-osemročné deti sa za mestá Stará Ľubovňa, Bardejov, Stropkov, Humenné, Michalovce, Košice, Prešov, Spišská Nová Ves zúčastnili na predkolách projektu, ktoré prebiehali v Prešove, Bardejove a Michalovciach. Tieto deti sa na záverečnom finálovom kole stretnú na turnaji v Rožňave. Na hlavnej ploche bude turnajová forma zmiešaných družstiev a následne aj finálové kolo. Dávame šancu v rámci náborovej kampane, ktorá súvisí s týmto projektom, aj školám a iným klubom. Taktiež svoj turnaj budú mať aj rodičia. Víťazi oboch kategórií dostanú poháre, diplomy, putovný pohár a zúčastnia sa na trojdňovom sústredení. Pripravili sme množstvo sprievodných podujatí a atrakcií aj pre širokú verejnosť, ktoré budú prebiehať v športovej dedine na vedľajšom ihrisku. Chýbať nebude večerná zábava, nafukovacie hrady a ohňostroj."