26. 10. 2015 o 15:05

V Anglicku aj debata Havrilla - Škrlík

autor: Marián Škuba
1400x čítané

Predseda VsFZ Ing. Richard Havrilla bol delegátom kvalifikačného stretnutia Anglicko 21 – Kazachstan 21, pričom kazašským asistentom trénera je humenský rodák Jozef Škrlík.

Kvalifikačný boom už trochu utíchol, slovenský futbalový fanúšik si môže užívať chvíle, že reprezentácia Slovenska má miestenku na majstrovstvách Európy vo Francúzsku 2016 vo vrecku. Kým seniori už majú boje o EURO skončené, kvalifikácia na EURO 21 Poľsko 2017 má za sebou zhruba tretinu. Slovenská „dvadsaťjednotka“ účinkuje v 8. skupine, no my sme sa pozreli bližšie do 9. skupiny, kde účinkuje aj Kazachstan, na lavičke s Jozefom Škrlíkom.

V priebehu piatich októbrových dní odohrala reprezentácia Kazachstanu do 21 dve stretnutia kvalifikácie na EURO 2017 v Poľsku na pôde súperov. Jozef Škrlík, asistent trénera Sirmelisa, sa najprv predstavil so svojimi zverencami v Nórsku, tesná prehra 1:2 vzišla z gólu v 69. minúte. Stretnutie Anglicko „21“ – Kazachstan „21“ skončil 3:0, i keď polčas bol ešte bezgólový (góly: 54. Loftus-Cheek, 70. Redmond, 90+4. Akpom. Na pôde favoritov to boli  kazašsky celkom prijateľné výsledky. Priebežné poradie, skupina 9: 1. Švajčiarsko 7 bodov / 3 zápasy, 2. Nórsko 7/4, 3. Anglicko 6/2, 4. Kazachstan 3/4, 4. Bosna a Hercegovina 0/3.

Nórsko „21“ – Kazachstan „21“ 2:1: „Zápas v Nórsku sme odohrali v meste Darmen, ktoré má zhruba 60 000 obyvateľov. Po prehratom prvom polčase 0:1 sme v druhom dejstve vyrovnali, no cennú remízu sa nám napokon udržať nepodarilo. I keď sme podali dobrý výkon, športovo musím priznať, že Nóri boli o ten jeden gólik lepším mužstvom. Zápas mal tempo, hralo sa hore – dolu, šance na oboch stranách.“

Anglicko „21“ – Kazachstan „21“ 3:0: „Do Anglicka sme sa presunuli priamo z Nórska. Štyri dni sme bývali v Leicestri, kde sme mali tréningový tábor vybavený na špičkovej úrovni – tréningové plochy, regeneráciu, ubytovanie. Samotné stretnutie sa odohralo v Coventry na štadióne Ricoh arena s kapacitou 33 000 divákov. Domáci od začiatku potvrdzovali úlohu favorita, mali prevahu i šance, no do kabín sme odchádzali sa super stavu 0:0. V druhom polčase sa už anglická kvalita pretavila aj do gólov. Domáci mali vo svojich radoch deväť futbalistov, ktorí pravidelne nastupujú v mužstvách Premiership, zo známejších mien spomeniem Chambers – Arsenal Londýn, Gomes a Ibe - Liverpool, Loftus-Cheek – Chelsea... Futbal je v Anglicku náboženstvom, v hľadisku vytvorilo 18 000 divákov fantastickú atmosféru. Bol to aj pre mňa zážitok, od maličkostí po našom prílete až po samotný zápas. Keďže delegátom stretnutia bol Richard Havrilla, našli sme si čas po zápase aj na slovenskú debatu.“