13. 07. 2015 o 14:30

Rakúsky turnaj aj s východoslovenskými rozhodcami

autor: redakcia
2259x čítané

V dňoch od 16. júna do 21. júna 2015 sa konal rakúsky futbalový turnaj Franz Josef Cup za účasti slovenských rozhodcov Petra Ziembu (SFZ), Martina Dohála (SFZ) a asistentov rozhodcov Tomáša Bednára (VsFZ) a Dávida Capika (VsFZ).

Turnaj bol rozdelený na dve skupiny, skupina A sa odohrala v rakúskom Neusiedl am See vzdialený necelých 50 km od Bratislavy a skupina B v Senci. V skupine A sa odohrali stretnutia medzi týmito mužstvami:

SK Rapid Wien U20 (AUT)

Galatasaray S.K. U20 (TUR)

Malaga Club de Fútbol U20 (ESP)

Club Atletico Boca Juniors U20 (ARG)

Naši rozhodcovia rozhodovali 6 stretnutí základnej skupiny B, ktorá sa odohrala v národnom tréningovom centre v Senci. V B skupine  sa stretli tieto družstvá:

ŠK Slovan Bratislava U20 (SVK)

Cruzeiro Esporte Clube U20 (BRA)

Club Nacional de Football U20 (URY)

Bologna Football Club 1909 U20 (ITA)

V základnej skupine sa hrali stretnutia 2x35 minút s 15 minútovou polčasovou prestávkou. Po každom stretnutí ešte nasledovali kopy na bránu zo značky pokutového kopu, keďže za výhru si v nich víťazný tím pripísal do tabuľky jeden bod. Po skončení základnej skupiny sa v turnaji pokračovalo v Neusiedl am See stretnutiami o umiestnenie.

ZÁVEREČNÉ VÝSLEDKY:

SEMIFINÁLE: Malaga - Belo Horizonte 0:1, Boca Juniors - Montevideo 1:3.

FINÁLE: Belo Horizonte - Montevideo 0:0, 5:4 na jedenástky

O 3. MIESTO: Boca Juniors - Malaga 3:1

O 5. MIESTO: Rapid Viedeň - Slovan 4:2

O 7. MIESTO: Galatasaray - Bologna 1:3

"Na takomto medzinárodnom turnaji som bol po prvý raz. Spolu s Tomášom Bednárom sme sa tam dostali so súhlasom predsedu KR VsFZ G. Ádamom, ktorému ďakujeme že nás tam v priebehu sezóny pustil a vďaka patrí aj Petrovi Ziembovi, ktorý to celé zariadil a vybral si rozhodcov zo skupiny Talent VsFZ, kde v minulosti taktiež úspešne pôsobil. Na samotnom turnaji som nielenže videl hrať aj iné tímy, z iných krajín, ale hlavné je, že som bol súčasťou ich vzájomnej medzinárodnej konfrontácie čo bol na jednej strane obrovský zážitok, ale na tej druhej veľká zodpovednosť. Organizačne bol turnaj na veľmi vysokej úrovni, začo taktiež vďačíme samotnému organizátorovi,“ uviedol k turnaju rozhodca Dávid Capik.