Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 07. 2015 o 10:06

Kde zakotví Lukáš Opiela?

autor: Marián Škuba
1381x čítanéOdchovanec humenského futbalu naposledy obliekal senický dres, ale od mája bolo jasné, že ďalej už na Záhorí pokračovať nebude.

Keďže futbalové kluby našich končín už zaberajú v letnej príprave, zisťovali sme, či aj 29-ročný záložník, ktorý má od svojich počiatkov v HFC Humenné v kariérnej databáze aj Michalovce, Zlín, Ml. Boleslav i spomínanú Senicu, už vie, kam sa uberú jeho futbalové kroky ďalej.

Kde sme teda pri telefonáte Lukáša Opielu zastihli? "V Bratislave. Som doma, akurát som sa vrátil z obchodu (smiech)."

Od polovice mája bola známa informácia, že kvarteto Čermák, Kóňa, Majtán a Opiela v FK Senica končí. Ako ste vnímal toto rozhodnutie klubu? "V mojom prípade to bolo trochu ináč, lebo v 31. máju 2015 mi končila v FK Senica zmluva, klub mi ponúkol novú zmluvu, no nezahrnul do nej klauzulu o opcii, ktorá sa s ňou spájala, to znamená aj isté navýšenie platu. Aktuálna situácia v Senici je taká, že v mojej novej ponúknutej zmluve bol plat o dosť nižší a na predĺžení kontraktu sme sa nedohodli."

Po viacerých sezónach v Čechách ste zažili dve v Senici. Ako ich hodnotíte? "V prvom polroku po mojom príchode sa mi stále lepila smola na päty, postupne som sa však dostal do hernej pohody, obchádzali ma zranenia, takže druhú sezónu som už odohral celú. Mrzí ma, že sme nezískali Slovenský pohár, boli sme k nemu blízko. Aj senické dva roky sú pre mňa skúsenosť, nazrel som do vnútra slovenského futbalu, mám naň svoj názor..."

Je záver júna už úzko spojený s futbalom alebo viac prevláda oddych? "Samozrejme, pracujem na tom, kde budem. Ako sa hovorí, mám na stole tri veci, uvidíme, ako to dopadne."

Tri ponuky? Skúsime si tipnúť. Určite ste zaregistroval, že do Fortuna ligy postúpil MFK Zemplín Michalovce... "Áno, viem to (smiech), ale z ich strany som žiadnu konkrétnu ponuku nedostal."

Ide o klub slovenský, český alebo iné zahraničie? "Ani Slovensko, ani Česko... Povedať, že ja som už viac-menej dohodnutý, viem, no zatiaľ nepoviem. S prípravou začínajú neskôr, tak o dva týždne budem mať definitívu v rukách."

Ani v tieto dni však futbal úplne z kolobehu dňa asi nevypúšťate. "Nie, nie, trénujem, ráno mi pomáha kondičný tréner reprezentácie Martin Rusňák, popoludní mám taktiež vypracovaný tréningový plán. Chodím si zabehať, hrávam hokej a ďalšie činnosti, ktoré ma udržiavajú v kondícii."