Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 01. 2015 o 08:35

Róbert Pillár robí dobré meno bardejovskému futbalu

autor: Peter Cingel
1203x čítanéJedným z futbalistov, ktorí robia dobré meno bardejovskej futbalovej liahni je Róbert Pillár. Dvadsaťtriročný stopér, rodák z Bardejova, pôsobí momentálne vo fortunaligovom FK Senica.

Robo prišiel na Mestský štadión v Bardejove ako 9-ročný v roku 2000. Jeho prvým trénerom bol Miroslav Hopko. Už od začiatku bolo vidieť, že ide o talentovaného chlapca, ktorý to s futbalom myslí vážne. Prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a ako 18-ročný odišiel na hosťovanie do Senice. Nastupoval za ligový dorast, ale čoskoro dostal  príležitosť aj v A-mužstve.

Na prvý zápas v najvyššej súťaži nastúpil 15. 5. 2010 a hneď zaznamenal aj svoj prvý ligový gól. V závere roka sa stal kmeňovým hráčom FK. Jeho sľubne rozvíjajúcu sa kariéru pribrzdilo vážne zranenie v sezóne 2011/2012. V zápase proti Nitre si roztrhol krížový väz v kolene a 9 mesiacov si musel od futbalu oddýchnuť. (Pred zranením nastúpil v lige za Senicu v šesťdesiatich siedmich zápasoch a dal 9 gólov). Časť ligového ročníka 2012/2013 strávil  na hosťovaní u našich západných susedov v Českej republike v druholigovom  FC Hradce Králové. Za Hradec nastúpil 8-krát a dal jeden gól. Po návrate na Slovensko odišiel na hosťovanie  do Nitry, ktorá sa vtedy v lige neúspešne zachraňovala (9 zápasov, 3 góly). Po skončení nitrianskej anabázy sa vrátil do Senice. Postupne sa opäť prepracoval do základnej zostavy mužstva.

Róbert Pillár nastúpil deväťkrát reprezentačnom drese slovenskej dvadsaťjednotky. V jednom mal na rukáve kapitánsku pásku.