Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 01. 2015 o 13:35

Humensko - sninský začiatok zimnej prípravy

autor: Marián Škuba
1754x čítanéUplynulý týždeň znamenal prerušenie zimného futbalového "spánku". Tak MFK Snina, ktorý zimuje na 2. mieste (s dvojbodovou stratou na lídra z prešovského "béčka"), ako aj siedmy ŠK Futura Humenné (sedembodové manko na prvé miesto) začali prípravu na odvetu súťažného ročníka 2014/2015.

ŠK FUTURA HUMENNÉ

Prvý deň bol skôr oboznamovací za účasti hráčov, trénera Martina Tongeľa, manažéra klubu Martina Frigu a lekára tímu MUDr. Vladimíra Kužmíka, postupne sa kolotoč tréningových jednotiek rozkrútil, pričom sa využívajú domáce podmienky. Areál štadióna, telocvičňa, miniihrisko s umelou trávou či breh Laborca, ktorý slúži na kondičné tréningové pasáže. Čo sa zmien jesenného kádra týka, hosťovanie skončilo dvojici Marek Mihok - Peter Jakubčo, zdravotné problémy (operácia kolena) ukončili činnosť pre brankára Petra Pillára a na skúške v druholigovej Lokomotíve Košice je Pavol Šuľák. Naopak k seniorskému „áčku“ boli preradení niektorí dorastenci, vrátili sa futbalisti po ukončení hosťovaní, do prípravy sa zapojili aj jesenní maródi. Tréner Martin Tongeľ avizoval k dispozícii pätnásť futbalistov: J. Juščík – Peter Šuľák, J. Čišovský, M. Babin, M. Porvazník, S. Mikula, C. Vasiľ,  D. Legdan, P. Petričko, D. Popík, R. Ljubarskij, V. Voroňák, J. Karabin, Ma. Friga a J. Šaro. Na margo posilnenia kádra je niekoľko ďalších mien v štádiu vybavovania.

 

Michalovce (II.) – ŠK Futura Humenné 7:0 (1:0)

Góly: 25. Calvo, 49., 51. a 79. M. Hamuľak, 58. a 87. D. Kunca, 65. Caballero.

MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Perez (46. Podhorin), Michal Gallo (46. Caballero), Gajič, Streňo (46. M. Regáli) - L. Tóth (46. M. Koscelník), Morlacchi (46. Bayón), Calvo (46. Turík), Muziciuc (80. Perez) - A. Leško (46. D. Kunca), T. Chovanec (46. M. Hamuľak).

ŠK FUTURA: Juščík - M. Friga, Pet. Šuľak, M. Babin (46. Šaro), C. Vasiľ - Porvazník (46. J. Čišovský), Mihok (60. Šatník), Jakubčo, P. Petričko (60. Karabin) - V. Voroňák (60. Mikula), D. Legdan.

 

 

MFK SNINA

Program zimného prípravného obdobia sa ponesie v klasickom duchu tréningových jednotiek v domácom prostredí, prípravných zápasov na umelej tráve, za ktorými však musia cestovať a možno aj týždňového zimného kondičného sústredenia. „Úvod bol tradičný, spoločný výbeh, potom zápas Starí – Mladí,“ začal debatu František Hanc. „Mladí“ hrali v zostave: Kopťár – Aľusík, Matús, Haburaj, Drančák, Dický, Hreha, J. Štofík, Leitner, Fedorka. „Starí“: Lojka – F. Hanc, J. Lukáč, Wiener, Jankaj, Popovič, Hišem, J. Maliňák, M. Lukáč, Čop. Konečný výsledok bol 4:2 pre „Starých“. „Uvidíme, ako sa budú môcť k nám zapojiť vysokoškoláci, nakoľko prebieha skúškové obdobie. Taktiež je pre nás dôležitým faktorom počasie, trénovať budeme vonku i v telocvični, v pláne máme aj týždňové sústredenie v Uliči alebo blízko Sniny, všetko záleží od počtu hráčov, teda, ako budú môcť byť k dispozícii študenti,“ pokračoval tréner MFK Snina. Čo sa prípravných stretnutí týka, ani Snina nemá ihrisko s umelým trávnatým povrchom, a tak je odkázaná na Michalovce a Stropkov. „Dohodnutí sme zatiaľ so Svidníkom, Veľkým Horešov, ďalej Veľké Revištia, Stropkov, Radvaň nad Laborcom. S Vranovom začíname jarnú odvetu, takže asi nie, uvidíme, ako to bude v Trebišove. Termíny sú už isté, alternatívy dajú súpera. Úvodné zápasy isto na umelej tráve, podľa možnosti postupne snáď aj na klasickom prírodnom povrchu,“ poznamenal sninský kouč. Prvý prípravný zápas majú Sninčania na programe o týždeň v stredu 21. januára na michalovskej umelej tráve s Veľkým Horešom. Káder sninského treťoligistu je už dlhšiu dobu založený na vlastných odchovancoch a ináč to nebude ani pred jarnou odvetou. „Na margo odchodov už možno povedať, že v jarnej časti nebudeme môcť rátať s Matúšom Štofíkom, ktorý študuje v Nitre a v jeseni nám ešte pomohol. Príchody tvoria hráči, ktorým ukončili v zime hosťovania. Rátame so svojimi chlapcami, nechystáme žiadne nákupy, káder sa uzatvorí postupne,“ dodal František Hanc.