Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 08. 2014 o 12:58

Futbaloví kamaráti Mira Labuna

autor: Marián Škuba
2091x čítanéV piatok 15. augusta sa na sninskom futbalovom štadióne stretli kamaráti Mira Labuna. Bolo tak po roku, aby sa zišli na zelenom trávniku, či pri guláši a zaspomínali na staré časy. Spolu s Mirom Labunom, ktorému sa šťastena otočila chrbtom a už dvadsať rokov je pripútaný na invalidný vozík.

Benefícia pre Mira Labuna sa konala po jedenástykrát. Tak, ako pre rokom, sa prvá pasáž konala v priestoroch vynoveného kaštieľa. Výkonný výbor VsFZ totiž práve tam mal svoje výjazdové zasadnutie. Po pracovnom rokovaní výpravu vedenú Ing. Richardom Havrillom, predsedom VsFZ a viceprezidentom SFZ prijal Ing. Štefan Milovčík, primátor mesta Snina. Obaja sa zároveň v piatkový podvečer osobne zúčastnili i na futbalovej benefícii. „Som veľmi rád, keďže sme si pred rokom povedali, že sa opäť stretneme, tak tomu tak aj deje. Teší ma, že v dobrej kondícii je medzi nami aj Miro Labun, fyzickej, ako aj psychickej. Je to dôležité stretnutie pre nás všetkých, lebo aspoň takto podáme Mirovi v neľahkej životnej situácii pomocnú ruku. Osud bol k nemu krutý, stať sa to však mohlo komukoľvek z jeho bývalých spoluhráčov. Aj preto si spolupatričnosť všetkých ostatných vysoko vážim, kým sa bude dať, stále túto akciu budeme organizovať,“ poznamenal sninský primátor. Už po niekoľkýkrát v rade sa benefície zúčastnil aj čelný predstaviteľ VsFZ. „Po prvý raz vo svojej histórii zasadal Výkonný výbor Východoslovenského futbalového zväzu v Snine, čo som veľmi rád. Okrem pracovnej časti sme mali priestor aj obzrieť si zrekonštruovaný kaštieľ, ktorý je krásnou dominantou. V rámci benefície aj ja chcem vyzdvihnúť skutočnosť, že Miro Labun bojuje so svojím osudom, nevzdáva sa. Že tento neľahký život mu aspoň z časti chcú spríjemniť aj kamaráti, bývalý spoluhráči, je dôkazom aj tento 11. ročník nášho stretnutia,“ dodal Richard Havrilla.

V rámci oficiálneho začiatku benefície boli pre Štefana Čabalu a Jána Benka odovzdané čestné plakety a strieborné medaily VsFZ. Na trávniku sa napokon objavili bývalí spoluhráči Mira Labuna, ktorý s ním v jednom družstve, či proti nemu brázdili zelený futbalový trávnik v jeho časoch sninských, humenských, či prešovských.

 

Internacionáli Snina - Internacionáli Prešov/Košice 5:2

Góly sninské: Vaľko, Papiak, Horvat, Maliňák, Demjanovič. Rozhodoval: Benko.

Snina: Lajtár - Papiak, Hanc, J. Krivjančin, M. Krivjančin, Petruňo, Vasiľ, Matus, Vaľko, Gerzanič, Miško, Demjanovič, G. Horvat, J. Maliňák, M. Hajdučko (hral aj za súpera). Prešov/Košice: D. Dudáš, D. Baláž - J. Plachý, J. Eliáš, Ľ. Štefan, V. Ľuberda, J. Talášek, V. Gombár, J. Hodor, L. Šosták, M. Golenya.

Galéria
Futbaloví kamaráti Mira LabunaFutbaloví kamaráti Mira Labuna