Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 06. 2014 o 09:52

Brankári a ich úspešnosť

autor: Mikuláš Novický
1413x čítanéT. Gaborčíka v bránke Spišskej Novej Vsi prekonal v 34. minúte stretnutia z pokutového kopu M. Dlugoš z Plavnice a ukončil tak poslednú sériu úspešnosti brankárov, ktorá ešte mohla prehovoriť do poradia v štatistike brankárov IV. ligy. Takto už s predstihom môžeme bilancovať.

S pätnástimi vychytanými nulami na svojom konte je Maroš Beňo z Plavnice jednoznačným rekordérom v tejto brankárskej štatistike. Nedobehne ho nikto z jeho brankárskych kolegov. Druhá priečka nateraz patrí Petrovi Štefánikovi z Giraltoviec na svojom konte má desať núl a dobehnúť ho môže už iba Ľubomír Franko zo Spišského Pohradia, ktorý ich má deväť. Matúš Kira z Michaloviec s ôsmymi nulami na konte zostane na štvrtej priečke. Jaroslav Drahus zo Sabinova má na konte šesť núl a Tomáš Huba z toho istého klubu päť núl. Rovnako ako  Peter Diňa zo Sniny. Jozef Kmeťko z Krompách bol úspešný štyrikrát, ale treba dodať že iba za jesennú časť sezóny, v jarnej sa už medzi štvrtoligové žrde nepostavil.

Podľa odchytaných minút bez inkasovaného gólu je ako sme už písali víťazom Jaroslav Drahus zo Sabinova. Z dvadsaťjeden brankárov, ktorí odchytali 247 a viac minút sa v tabuľke úspešnosti objavili dva krát M. Beňo a N. Fedor a až trikrát I. Hájovský. Aj sme im počítali len lepší z ich výsledkov, potom ďalšie poradie brankárov v tejto štatistike je nasledovné:

 

 1. Jaroslav Drahus       Sabinov                     545 minút  
 2. Maroš Beňo               Plavnica                     470 minút
 3. Matúš Kira                  Michalovce B             461 minút
 4. Igor Hájovský             V. Tatry                       456 minút
 5. Peter Štefánik            Giraltovce                  421 minút
 6. Tomáš Gáborčík       Sp. N. Ves                 371 minút
 7. Tomáš Huba             Sabinov                      350 minút
 8. Pavol Hažer               Stropkov                     348 minút
 9. Norbert Fedor            Haniska                     310 minút
 10. Peter Diňa                  Snina                          300 minút
 11. Ľubomír Franko        Sp. Podhradie           293 minút
 12. Dávid Riemer             V. Opátske                277 minút
 13. Ľuboš Vojtaško         V. Opátske                 275 minút
 14. Peter Pillár                 V. Revištia                  270 minút
 15. Átilla Dedinský          V. Opátske                  257 minút
 16. Richard Marušák       Svit                              251 minút
 17. Štefan Burkuš           Krompachy                 247 minút
 18.  

Ako je vidieť, do tabuľky sa dostali až traja brankári z Vyšného Opátskeho, pričom Ľ. Vojtaško po zranení už v jarnej časti ligy nenastúpil. Nahradili ho mladý D. Riemer a skúsený A. Dedinský. Rovnako o víťazovi tejto štatistiky J. Drahusovi musíme podotknúť, že chytal iba v jarnej časti súťaže!

V doterajšej súťaži dostalo príležitosť už 43 brankárov, k novicom medzi štvrtoligovými žrďami v tomto kole môžeme zaradiť Jerguša Piatka z Krompách. Prvé minúty, ale iba v tomto ročníku má za sebou aj Marcel Kováč, ktorý je ale nestorom súťaže a najstarším brankárom, ktorý nastúpil do stretnutia štvrtej ligy v ročníku 2013/2014. Na jeseň sa medzi žrde postavilo 31 a na jar 33 brankárov. Najviac ich stálo v bránke rezervy z Michaloviec, kde tréneri dali príležitosť až šiestim gólmanom. V bránke Vysokých Tatier a Plavnice nedostali doteraz príležitosť dvojky oboch tímov.