Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 05. 2014 o 21:17

Omladine viac pristane útočenie než bránenie

autor: Pito
1451x čítanéPozoruhodná séria štvrtoligových futbalistov Stropkova, ktorí si po hladkej prehre v Sabinove povedali – DOSŤ, STAČILO! a potom päťkrát po sebe vyhrali, sa síce skončila v predminulom kole na ihrisku Giraltoviec, no nebol to koniec víťazného apetítu MŠK Tesla. Aj v neúspešnom derby mali totiž hostia minimálne na zisk bodu a len ťarbavosť v koncovke ich pripravila o lepší výsledok. To, čo im nevyšlo tam, si vynahradili naposledy, keď sa predstavili znovu vonku – v Spišskom Podhradí.

Zverenci trénera Jozefa Lehockého nielenže vyhrali, ale dali tri góly, čo nie je bežné u hosťujúcich tímov. „Sme orientovaní stále na to, aby sme mysleli smerom dopredu, nie iba dozadu. Snažíme sa o útočný futbal, ktorý je príťažlivejší a krajší pre oko diváka. Je nám jedno, kde hráme, či doma alebo vonku. Pravdaže, nepodceňujeme ani bránenie a nedostávame veľa gólov,“ uviedol kapitán Stropkovčanov Ján Vachaľ. Vyzdvihol nielen vplyv trénera Jozefa Lehockého a jeho nabádanie k ofenzívnemu poňatiu, ale i to, že aj celkove dianie v klube sa dosť zmenilo oproti jeseni. „Vieme, na čom sme a kam sa uberáme,“ zhrnul podstatu nového vetra tento hráč. Podľa neho je prínosom prehľadnosť v komunikácii, priamočiarosť pri stanovení si cieľov. Každý vie, čo je jeho úloha a hráči cítia väčšiu podporu aj odinakiaľ. Zaujímavé je, že z núdze prichádza cnosť. „Máme prevahu mladíkov a tí sú vhodí na behavosť, rýchlosť, útočné kontry. Nemáme typy hráčov  na to, aby sme sa vyžívali v defenzívnej taktike a tak je každý náš zápas otvorený, atraktívnejší.“ Aj na Spiši sa o útočných chúťkach presvedčili domáci, pričom s troškou nadsádzky to bol duel jedného muža. Pritom žiadneho známeho matadora, ale doslova zelenáča Šimona Pundžáka, ktorý sa blysol hetrikom. Pre Sp. Podhradie bol na neudržanie. Skúsenejší Ján Vachaľ nešetril pochvalnými slovami na adresu tohto vekom ešte len dorastenca. „Pokiaľ bude ešte viac makať, môže to ďaleko dotiahnuť. Je to vyslovene zakončovateľ, ktorý vie, ako naložiť so šancou. Presadiť sa vie nohou aj hlavou.“ Nuž, Spišiaci si jeho meno iste budú dlho pamätať, možno aj vtedy, keď už bude možno niekde v inom klube a v inej súťaži... Aj na jeho príklade sa dá ilustrovať, že v Stropkove z roka na rok sa ukazujú šikovní chlapci, ktorí sú prísľubom a vlastne aj dôkazom, že mládežnícka základňa fachčí ostošesť. V súčinnosti s pár ostrieľanejšími v MŠK Tesla potom dokážu zamotať hlavu súperom.