Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 04. 2012 o 13:16

Sninský šesťbodový vstup

autor: Marián Škuba
1026x čítanéSninaFutbalisti MFK Snina začali jarnú odvetu vo veľkom štýle. Najskôr doma porazili 3:0 v tabuľke druhý Svit, v ostatnom 19. kole získali tri body vo Svidníku po výhre 2:1. Celok spod Dukly tak po prvý raz v sezóne vyšiel doma naprázdno, naopak zverenci Františka Hanca si pripísali prvé víťazstvo na pôde súpera.Ani Spielberg

Výsledok Snina - Svit 3:0 je na prvý pohľad jednoznačný. Keď však upresníme, že góly padali v 1., 2. a 90.+ minúte, určite sa futbalový fanúšik až zasmeje. "Aj sme po zápase s chlapcami debatovali, že takýto futbalový scenár by sotva niekto vymyslel. Asi ani filmový režisér Spielberg. Z prvých dvoch akcií zápasu sme strelili kvalitnému súperovi hneď dva góly. Padli po veľmi pekných akciách, čo nás tešilo o to viac, že kombinácie, ktoré na tréningoch nacvičujeme sa preniesli do zápasu. V ďalšom priebehu sme hrali zápas takticky, nechceli sme otvárať dvere defenzívy, dať tak priestor súperovi, ktorí má skúsených hráčov. Po taktickej stránke sme zvládli zápas vynikajúco a čerešničkou na torte bol gól v nadstavenom čase, keď "Ďuro" Popovič obišiel obrancu i brankára a gól si vychutnal. Našim priaznivcom sa zápas, náš výkon a logicky aj výsledok páčil," podotkol Marek Lukáč.

Nuly sú fuč

Pred stretnutím Svidník - Snina (1:2) mali oba celky v dovtedajších štatistikách doma, resp. vonku po jednej nule. Domáci celok zatiaľ ani raz v sezóne na svojom trávniku nenašiel premožiteľa, Sninčania zápasmi vonku veľa vody nenamútili, iba dva bodíky za dve remízy. "Už v prvom polčase sme mali pár gólových príležitostí, po prestávke, keď súper "odišiel" kondične, sme mali herne evidentne navrh a zápas bolo možné rozhodnúť oveľa skôr. Čisté šance sme nevyužili, k úplnému zvratu však došlo až v nadstavenom čase. Každý, kto hrá futbal, vie, aké sú pocity pri góle v nadstavenom čase, pre obe strany. U nás radosť dvojnásobná," mienil hrajúci asistent MFK Snina.

Mladíci tešia

Do jarnej odvety vstupovali Sninčania s pozmeneným kádrom. Hrajúci kouč František Hanc s tiež "trávnikovým" asistentom Marekom Lukáčom majú pri sebe už trénerského harcovníka Jara Uchytila a táto trojica musela riešiť odchody tria zo základného kádra (Bednár, Tomčák, Červeňák), plus sa k nim pridali M. Uchytil, Haburaj i Pavlina. Pribudli iba mladíci. Wiener a odchovanci z dorastu. "V kádri máme piatich chlapcov, ktorí ešte môžu hrať za dorast. S ich tréningovou dochádzkou, nasadením, zodpovednosťou som maximálne spokojný, vo Svidníku boli dvaja chlapci v základnej zostave, škoda zranenia Janka Kopáča, ktorý si po nevinne vyzerajúcej akcii vykĺbil rameno a bude mimo futbalu asi mesiac. Mrzí to, no šancu dostanu ďalší. Výborne sa chytil Matúš Štofík, tiež osemnásťročný chlapec. Hral osemdesiat minút a odviedol na trávniku kusisko práce. Mladíci nás tešia, nemusíme sa báť, keď ich posunieme hneď do základnej zostavy," naznačil sninskú perspektívu Marek Lukáč.

Kým sa darí...

Vo dvoch zápasoch jari si sninská ofenzívna úspešnosť zapísala dovedna päť gólov. Dva z nich patria práve Marekovi Lukáčovi. "Už som bol z mužstva na odchode, aj som sa vrátil, s Ferom Hancom však zvažujeme, že pomaličky je treba končiť. Čo povedať ku gólom... Darí sa mi, takže teraz musia chlapci čakať na svoju príležitosť na lavičke," dodal s úsmevom 37-ročný sninský útočník, ktorý má v tejto sezóne na svojom konte osem gólov.