Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 05. 2014 o 18:39

Doma sú frajeri, vonku je sebadôvera oslabená

autor: Pito
1515x čítanéPo nástupe Vladimíra Rusnáka - skúseného a ostrieľaného trénera s dlhou praxou - sa štvrtoligoví futbalisti Giraltoviec spoliehajú viac na domáce prostredie. Bodaj by nie, veď nedobré poznatky z jesennej časti, keď pred vlastnými fanúšikmi tri razy prehrali, boli dôvodom na nápravu. V jarnej odvete sa tímu MFK Slovan darí eliminovať zaváhania na vlastnom ihrisku. Veď dosiaľ iba Plavnica v odvetnej časti uhrala na giraltovskom trávniku bod.

Ostatní súperi si vylámali zuby a museli sa zmieriť s prehrou. Naposledy však dosť výrazne po nečakanom úlovku siahal Stropkov, no napokon hostitelia toto derby zvládli a zaznamenali najtesnejšie víťazstvo. „Bol to zápas rozdielnych polčasov. V prvom sme zaostávali za súperom, nestačili sme mu čeliť a umožnili sme mu kontrolovať dianie. Našťastie hostia nám nedali gól.  Keby sa tak stalo, mali by sme to podstatne zložitejšie. Neviem, čo sa stalo s chlapcami, asi boli príliš kŕčovití a ich psychika im neumožňovala dostatočný pohyb i tvorivého ducha,“ zamyslel sa nad uplynulým vystúpením V. Rusnák. Stropkovčanov mrzelo, že v konečnom dôsledku za výkon do prestávky neboli odmenení aspoň bodom, lenže stroskotali v tom  dôležitom - streľbe - a na to doplatili. Inak ale úvodná polovica zápasu bola v ich réžii a pôsobili naozaj sympaticky, odvážne, ucelene. Po zmene strán sa však hostitelia predsa prebudili  a do zápasu sa dostali nielen bojovnosťou, ale i preto, že mali na to kondičné predpoklady. „Nazdávam sa, že kvalitná zimná príprava sa prejavila v lepšom pohybe.“  Rovnako si hráči zobrali k srdcu pripomienky svojho kouča. Oprášili osvedčené zbrane a už to vyzeralo s ich herným prejavom inak. Takže predsa len vlastná „pevnosť“ zavážila, ale nabudúce sa rozkolísanosť výkonnosti počas zápasu nemusí vyplatiť. „Doma sme síce odvážnejší a priebojnejší, navyše hráme vzadu veľmi pozorne a preto sme na jar nedostali ani gól, no musíme na to nadviazať i v zápasoch vonku. Tam sa nám ešte stále nedarí celkom koncentrovať a mladí jednotlivci nie vždy rovnako znášajú náročnosť súbojov v cudzom prostredí. Niekedy ukážu pekné momenty, no inokedy sa vyskytnú naozaj nepochopiteľné zaváhania,“ dodal tréner Vladimír Rusnák.