Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 05. 2014 o 19:53

Sninská čierna vlna - tri prehry

autor: Marián Škuba
1395x čítanéKritická situácia v kádri vyplýva zo zranení a študijných povinností hráčov.

Futbalisti spod Sninského kameňa sa v ostatných troch kolách nedočkali žiadneho bodového zápisu a v tabuľke sa zošmykli „až“ na ôsme miesto. Skúsená trénerská dvojica František Hanc - Marek Lukáč už zažila vo futbale nejednu kritickú fázu, aktuálna sninská je však pre ich mladých zverencov premiérová. Pred troma týždňami sa na sninskom štadióne predstavili futbalisti z Vyšného Opátskeho. Bol to šláger 24. kola IV. ligy (skupina Sever), domáci sa v prípade víťazstva mohli posunúť v tabuľke do čela. Nestalo sa, prehrali 1:3. Následne ťahali za kratší koniec (0:1) vo Veľkých Revištiach a naostatok podľahli na svojom trávniku Spišiakom (0:3). Suma sumárum, z druhého miesta prepad až na ôsme. Ešte stále sú futbalisti MFK Snina na reorganizačne „postupovej“ pozícii, ale už musia byť v strehu. Nielen spomínané tri prehry v rade, ale celé jarné vystúpenie (zatiaľ jedenásť bodov v deviatich stretnutiach) sninskú lavičku neteší... „Určite. Všetko sa odvíja od zloženia kádra - máme veľa zranených hráčov, trénovať tiež nemôžu ani vysokoškoláci, takže popri kvantite tréningov sa v zápasoch prejaví aj klesajúca herná kvalita. Všetkých, teda hráčov i trénerov, nás súčasná situácia, výsledky mrzí, situácia však nie je kritická. Ešte sme v pozícii postupu a chceme ju udržať,“ poznamenal Marek Lukáč.

Najbližšie sa Sninčania predstavia opäť doma, tentokrát privítajú Giraltovce. „Potrebujeme vyhrať, chytiť sa psychicky. Hráči enormne chcú, na tréningu vidíme ich snahu, aj v zápasoch idú na doraz. Zatiaľ to však nejde, nedarí sa. Ja s Ferom (pozn.: František Hanc, tréner mužstva) sme už zažili nejednu krízu v sezóne, stále sa to prehrýzlo, naši mladí chlapci však túto záťaž spoznávajú na trávniku po prvýkrát. Veríme im, ešte hráme štyri zápasy, nič nie je stratené,“ dodal asistent trénera MFK Snina.