Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 04. 2012 o 16:59

Pivovarníci u favorita siahali po bode

autor: Miroslav Jaščur
1005x čítanéDSC09777Vo futbalových Majstrovstvách regiónu Východ sa v 19. kole takmer zrodilo prekvapenie v prímestskej časti Bardejova. Až v nadstavenom čase ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves vyhrala nad FK Pivovary Šariš Veľký Šariš 2:1. 

Za slnečného, no mrazivého počasia, sa oba tímy len ťažko dostávali do tempa a kvalitu hry sťažoval nárazový vietor. Uzimených divákov nakoniec vzrušilo až záverečných päť minút prvého polčasu. Po niekoľkých nevýrazných príležitostiach domácich nakoniec do vedenia dostal Macečko, no v nadstavenej minúte Dlugoš vyrovnával. Strelec domáceho gólu Mário Macečko po stretnutí potvrdil, že so súperom z chvosta tabuľky nebolo jednoduché bodovať: "Bolo to vydreté víťazstvo a cení sa viac, ako keby sme vyhrali 5:0. Tu nešlo o podcenenie, lebo okrem prvého Humenné a druhého Svitu je dvanásť klubov natlačených do desiatich bodov, je to vyrovnané. V 45. min. sme už nehrali sústredene, hostia sa tromi prihrávkami dostali za obranu a vyrovnali. Už nie jeden zápas sme tak pokazili. V druhom polčase sme už čosi zahrali a krásny záver potešil. ”

Tréner Bardejovskej Novej Vsi František Šott zo skúseností vie, že takéto úvodné zápasy sú hlavne o bojovnosti: "Zápas to potvrdil. Až keď nám začalo tiecť do topánok, tak sme začali behať a kombinovať, čo prinieslo víťazný gól. No taký gól, aký sme dostali, to sa doma nemôže stať. Máme štyroch 18-19-ročných, takže chyby sú adekvátne veku. Navyše v tomto rozostavení hrali po prvý raz. Stále sa dávame dokopy a zohrávame sa. ”

Kormidelník Veľkého Šariša Marián Prusák pripustil, že to bola nešťastná prehra na ihrisku favorita: „Dostať gól po uplynutí 90. minúty, tak to poznám dobre. Takto sme pred týždňom doma zachránili bod. Za hru, ktorú sme tu predviedli, sme si bod zaslúžili.” Na lavičke pivovarníkov boli len dvaja hráči na striedanie, čo nepôsobilo povzbudzujúco, a potvrdil to aj Prusák: "V sobotu hrali dorastenci a dvaja prišli na lavičku, chýbalo nám päť hráčov. Keďže poznám domácich, ktorí u nás na jeseň prekvapili rýchlymi protiútokmi, tak sme si práve pri čiarach dávali pozor. Máme aj my takéto typy hráčov a keďže tlačili, otvorili nám aj okienka. V II. polčase sme mali dve šance, Fedorom sme sa dokonca mohli ujať vedenia. V koncovke nás domáci zatlačili a my sme už nestačili. ”

Juraj Ščerbík

Foto: Miroslav Jaščur, JMCMEDIA