MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DORAST - III. LIGA ŠARIŠSKÁ

24. KOLO -  NEDEĽA- 4.5.2014 o 10.30 h. - štadión "Nová Ľubovňa"

versus

MFK GORAĽ STARÁ ĽUBOVŇA (11. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (2. miesto) 0:2 (0:0)

Arktické prúdenie v nedeľňajšom meraní síl proti Starej Ľubovni nemalo žiaden neblahý vlyv na zverencov trénera Šarišských Michaľan Ľubomíra Kočíka. Pred zápasom sa mu do zoznamu prihlásili temer všetci hráči, až na zraneného najlepšieho strelca tímu Daniela Lichvára (15 gólov), Mikuláša Duždu a náhradného brankára Tomáša Hlavatého.

Ostatní boli pripravení pobiť sa o tretie víťazstvo pod taktovkou nového trénera. Reči o tom neostali iba v autobuse a kabíne, ale všetci podali opäť veľmi dobrý výkon a potvrdili stúpajúcu futbalovú formu, ktorá ich vyniesla už na druhé miesto tabuľky. Na jeho obhájenie potrebovali na ihrisku v Novej Ľubovni aspoň remizovať.

Napriek prevahe a gólovým príležitostiam to dlho veru aj na tú deľbu bodov vyzeralo.

Po úvodnom oťukávaní si hostia vypracovali viacero čistých šancí, ktoré pozahadzovali. Zvláštnu zmienku si zaslúžia nožničky Matúša Kovaľa, ktorými len tesne minul brvno domáceho brankára Dominika Vargu. Vrcholom smoly bola zahodená penalta v realizácii Milana Maximiliána Minára z 36. minúty, (brankár smer jeho strely vystihol a bravúrne ju zlikvidoval). Jedinú šancu domácich po prekopnutí obrany hostí a samostatnom nájazde Petra Sýkoru, excelentne zmaril Patrik Štvartak.

Do druhej časti  hry nastúpili chlapci spod Šarišského hradu s vetrom v chrbte a s ododlaním svoj nedeľňajší futbalový cieľ do bodky naplniť. Súper však nekonečne odolával, nepomáhali ani voľné kopy, rohové kopy, prečíslenia obrany. Vykúpením z nezdarov bola bomba Jaroslava Palča zo 76. minúty, ktorej za chrbát domáceho brankára pomohol ľahký teč. Eufóriu vedenia sa snažili hostia čo najskôr pretaviť v poisťujúci úspech. Ten po ich veľkej snahe nedal na seba dlho čakať a presná strela Dávida Boguského o šesť minút neskôr sa zapichla za ľavú žrď. Stará Ľubovňa mala za stavu 0:1 jedinú šancu na zmenu skóre, ale hosťujúci brankár opäť potvrdil svoje skúsenosti a kvality.

Ľubomír Kočík - tréner dorastu Šarišských Michaľan: "Moji chlapci mi už počas rozcvičky avizovali, že hráči Ľubovne sú veľmi mladí. Osobne si myslím, že sme preto v prvej časti hry súpera trošku podcenili. Domáci mali lepší štart do zápasu a prvé minúty patrili jednoznačne im. Postupne sme preberali iniciatívu, no v prvom polčase som bol veľmi sklamaný z výkonu niektorých hráčov a musel som aj viackrát zvýšiť hlas. Z našej strany to bol iba priemerný výkon, hoci sme mali aj čisté gólové šance a to sme ešte nepremenili pokutový kop.

Počas prestávky som nemusel na mojich zverencov v ničom apelovať. Chlapci sami v kabíne vedeli, že to nebolo ono. Povzbudili som ich a povedali že hráme ďalej a  všetci sme verili,  že prídu aj góly. V druhej časti hry sme domácich už k ničomu nepustili. Ľubovňa mala iba jeden samostatný únik, ale náš najlepší hráč v posledných dvoch zápasoch brankár Patrik Štvartak ho bravúrne zlikvidoval. Snažili  sme sa hrať útočne a bola len otázka času, kedy už ten gól  konečne padne, lebo také šance aké mali Minár, Boguský, Palčo sa musia premieňať. Posledná dvadsaťpäťminútovka bola jasne v našej réžii a presadili sme sa už konečne aj strelecky.

Ak to mám jednoducho zhodnotiť, prvý polčs bol z našej strany priemerný, potešili ma iba gólové šance. S druhým som bol už spokojný a v ňom chlapci ukázali, že vedia bojovať za seba, ale aj za spoluhráča. Celé družstvo si zaslúži za druhých štyridsaťpäť minút pochvalu. Najviac by som vyzdvihol Matúša Kovaľa, hoci mal aj slabšie minúty. Bol to však práve on, kto udržiaval v kolektíve nezlomnú vieru vo víťazstvo, hnal spoluhráčov dopredu, povzbudzoval. Ukázal sa ako pravý kapitán a pochvalu si určite zaslúži Ferko Dužda, ktorý odviedol zo seba všetko a nechal na ihrisku úplne všetky sily a môže byť prikladom pre všetkých mojich hráčov, lebo podal výborný výkon."

Galéria
Prevahu pretavili vo víťazstvoPrevahu pretavili vo víťazstvoPrevahu pretavili vo víťazstvoPrevahu pretavili vo víťazstvo