Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 05. 2014 o 16:44

Stropkovčanov baví viezť sa na víťaznej vlne

autor: Pito
1544x čítanéMedzi mužstvá, čo si v najvyššej regionálnej súťaži držia výkonnostný glanc v ostatnom období, patrí aj Stropkov. Kolektív MŠK Tesla v uplynulých štyroch kolách nepoznal trpkú príchuť prehry a kráča od víťazstva k víťazstvu. Nie je bez zaujímavosti, že ako naposledy vonku vo Svidníku, tak aj predtým doma so Svitom zaznamenal po tri góly.

 Zdá sa, že strelecký apetít Stropkovčanov rastie. Je to však naozaj tak? „Ešte stále nedokážeme zúročiť šance tak ako by sme chceli. Ukázalo sa to i uplynulú nedeľu vo Svidníku, kde sme boli trošku nervózni a finálna fáza nebola celkom podľa predstáv. Lenže derby je derby a tieto zápasy majú svoje špecifiká. Navyše ak ide o súperenie susedov s dlhoročnou tradíciou,“ konštatoval konateľ klubu Dušan Špilár.  Keďže Svidníčania tiež chceli potvrdiť stúpajúcu krivku výkonnosti, bolo sa na čo pozerať a diváci videli aj dosť gólov a dramatické okamihy. Bolo to súperenie dvoch celkov, kde prednosť dostávajú mladí hráči, odchovanci. „Domáci majú vo svojom strede tiež mnoho talentov, perspektívnych chlapcov rovnako ako my. To je devíza pre oba kluby do budúcnosti,“ pripomenul funkcionár stropkovského klubu. Hostia v zápase  vyhrávali a hoci polčas sa skončil nerozhodne, po zmene strán pridali ďalšie dva zásahy, na ktoré hostitelia dokázali len raz odpovedať tesne pred koncom, keď skorigovali rezultát.  Ešte jedna podobnosť sa núka do pozornosti pri porovnávaní týchto tímov - cez zimu prešli viacerými zmenami vrátane trénerských a zmenili sa im aj súpisky. Hráči MŠK Tesla získali síce v úvodných troch jarných kolách len bod, hoci herne neboli na tom zle, no nemali šťastie. Potom sa však zaťali a  odrazili k aktuálnej výbornej sérii. „Určite k tomu prispel aj Marián Veselý, ktorý zasiahol do diania. Je to osobnosť, ktorá vie strhnúť ostatných a mladí sa popri ňom všeličo naučia. Okrem toho podiel na hernej tvári má nový tréner Jozef Lehocký, ktorého hráči poznajú ešte z čias, keď ich viedol ako mládežníkov. Takže vedia, čo od nich vyžaduje, uznávajú jeho kvalitu a rovnako aj on  pozná dôkladne svojich hráčov,“ dodal D. Špilár.