Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 05. 2014 o 21:24

Po debakli si chceli vyliečiť boľavú psychiku

autor: redakcia
1512x čítanéFutbalisti Sabinova prehrali v prvej časti švrtoligovej súťaže naposledy v 15. kole doma s Vysokými Tatrami, čo bolo pre nich veľkým sklamaním. Potom však prišlo lepšie obdobie a ťahali šnúru výsledkov bez porážky, keď bodovali v siedmich zápasoch v jednom rade. Dobrú formu si ušetrili aj na jarnú odvetu, keď v prvých piatich kolách štyri razy vyhrali a raz remizovali, pričom ich bilancia bola impozantná - 12:0. Každý sa však raz sekne a to platilo aj pre kolektív MFK Slovan, ktorý zažil potupu v stretnutí na pôde michalovského béčka, kde inkasoval sedem gólov.

Pre lídra to bol nečakaný debakel. „Keď to nejde, tak to nejde a nám v tomto stretnutí nevychádzalo absolútne nič,“ obzrel sa za nepríjemným zážitkom, ktorý vojde do análov sabinovského futbalu, tréner Pavol Šaršala. Jeho úlohou bolo vystužiť nalomenú psychiku zverencov. „Samozrejme, takýto výprask zamáva s každým hráčom, ale povedali sme si, že ideme ďalej a treba sa z toho poučiť, zabudnúť na krutú porážku a vrátiť a k hre i výsledkom, ktoré sme dosiahli predtým.“ Naposledy na ihrisku Barce sa chceli hostia vyliečiť z nepríjemnej boľačky, no predsa na viac než bod nedosiahli. „Kým vtedy, kým nám to išlo, sme premieňali šance a boli v koncovke úspešní, teraz sme práve v tejto činnosti zaváhali. Určite sme mali na to, aby sme naplno bodovali, ale šťastena nám vo finálnej fáze nepriala.“ Snaživí domáci eliminovali prednosti súpera, tomu navyše pri kombinačných pokusoch prekážal aj nepríjemný vietor a tak sa gólovej strely nedočkal. Najbližšie sa Sabinovčania predstavia vo Vyšnom Opátskom. Bude to šláger, v ktorom prvý privíta druhého. „Tabuľka je vyrovnaná, bodové odstupy v prvej sedmičke minimálne, čo sľubuje zaujímavý priebeh zostávajúcich kôl. Pravdaže, radi by sme si udržali čo najlepšie postavenie. Pokiaľ budeme naďalej preferovať silu kolektívu a aj strelecky nám to pôjde tak ako v úvode jari, nemali by sme sklamať našich priaznivcov,“ pripomenul sabinovský lodivod Pavol Šaršala.

 

(pito)