Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 04. 2014 o 14:19

Vilčko zaznamenal prvý hetrik

autor: Jaroslav Glovičko
2026x čítanéVeľkú zásluhu na domácom víťazstve Vyšného Opátskeho nad Giraltovcami 4:3 má ľavý obranca Peter Vilčko, ktorý zaznamenal hetrik, prvý v seniorskom drese.

Stretnutie susedov v tabuľke bolo veľmi zaujímavé a otvorené, hralo sa hore-dole a diváci si prišli na svoje. Sedem gólov je slušná vizitka strelcov a s najlepším z nich Petrom Vilčkom sme sa snažili premeniť jeho hetrik na drobné.

S čím ste vstupovali do súboja so Slovanom?

"Po predchádzajúcej remíze s Barcou sme si iný výsledok ako víťazstvo nepripúšťali. Nechceli sme zbytočne stratiť ďalšie body. Duel bol nesmierne náročný, dvakrát sme prehrávali, no dokázali sme ho otočiť a vyhrať."

Streleckú prestrelku ste zobrali do vlastných rúk. Nestáva sa často, aby obranca dosiahol v jednom stretnutí tri góly...

"Nebolo to jednoduché, ale v tomto stretnutí mi padlo asi všetko čo som vyslal na bránku súpera. Som rád, že to vyšlo, ale bez pomoci spoluhráčov by som sa do koncovky nedostal. Patrí im moja vďaka, lebo duel bol ťažký a nevyvíjal sa pre nás priaznivo. Všetci sme zabojovali a odmenou boli moje góly. Tie by som venoval mojej priateľke Marcelke, celému mužstvu a fanúšikom nášho klubu."

Inkasovať tri góly doma nie je najlepšia vizitka obrany, ale na druhej strane obranca dosiahol hetrik.

"Predtým sme tri zápasy nedostali ani gól, no tentoraz nám to v defenzíve škrípalo. Naša hra v obrane nebola podľa predstáv, ale na druhej strane ma teší, že sme dokázali streliť o jeden gól viac ako súper a získali sme potrebné tri body. Tri góly v našej sieti je silná káva a verím, že v ďalších dueloch v domácom prostredí sa to nebude opakovať. Hlavu nám v obrane neraz zamotal Digoň, ktorý patrí k dobrým hráčom a strelcom."

Ktorý z gólov vám najviac utkvel v pamäti?

"Domnievam sa, že všetky. Dosiahol som prvý hetrik v kariére, na ktorý sa nezabúda. Za najkrajší gól z hetriku považujem prvý, keď Angelovič šikovne vysunul Semana, ktorý mi loptu pekne sklepol a loptu som trafil výborne, brankár nemal šancu. Pri druhom som sa dostal k odrazenej lopte po strele Turczyka, loptu som si prebral, obišiel obrancu a krížnou strelou po zemi vyrovnal na 3:3. Rozhodujúci gól padol po centri z pravej strany ktorý prešiel celou šestnástkou. Loptu som trafil z prvej a brankár toho veľa nevidel a tuším strelu aj niekto z obrancov tečoval. Bolo to niečo úžasné, keď to padlo do bránky, lebo to znamenalo môj prvý hetrik, z ktorého mám dvojnásobnú radosť."

Bude mať z neho niečo aj kabína?

"Určite áno. Spoluhráči mi to iste zrátajú, snáď ma to nezrujnuje  (smiech)."