28. 03. 2012 o 08:57

Veľkošarišania na úvod s domácou remízou

autor: Daniel Dedina
997x čítané

logosarisDo jarnej časti Majstrovstiev regiónu VsFZ už vstúpili aj futbalisti Pivovaru Šariš Veľký Šariš. Zverenci trénera Mariána Prusáka si na úvod zmerali sily s mužstvom Spišského Podhradia, pričom duel sa skončil zmierlivou remízou 1:1 (0:1).

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, v tom úvodnom boli lepším tímom hostia, ktorí šli zaslúžene do vedenia v 32. min, po presnom zásahu Andrejka. Domáci sa v tých chvíľach trápili so silným protivetrom aj vlastnou nepresnou rozohrávkou a bránu Sp. Podhradia ohrozili len raz. V 2. polčase postupe prebrali iniciatívu hráči V. Šariša, a ich záverečný tlak sa podarilo zužitkovať v úplnom závere, keď v nadstavenom čase Jačišin vyrovnal na konečných 1:1.

Tajomníka domáceho klubu Františka SABOLA sme sa opýtali, ako videl situáciu pred vyrovnávajúcim gólom. „Po faule na Olejára sme zahrávali priamy kop, Kizak nakopol loptu do šestnástky, do spleti hráčov, a po súperovom nedostatočnom odvrátení ju Jačišin napálil do brvna a od tela brankára putovala do siete“. Na základe spomínaných rozdielnych polčasov a hektického záveru nevedel konkretizovať, či mužstvo body stratilo, alebo jeden získalo, ale „remíza je zaslúžená“, uznal.

Následne sa zamyslel nad perspektívou pivovarníkov pred vstupom do záverečnej tretiny súťaže. „Potrebujeme zlepšiť zohratosť jednotlivých formácii vzhľadom na to, že mužstvo sa vyskladalo na poslednú chvíľu“. Nad mužstvom ešte palicu neláme. „V jeho silách je bojovať o záchranu v tejto súťaži a verím, že súperom nebude v jarnej časti len sparingpartnerom“, uzavrel František Sabol. Mužstvo Veľkého Šariša je po 18. kole na predposlednom 15. mieste so ziskom 11 bodov, na priečky nad ním ale v túto chvíľu stráca 12 bodov. V nasledujúcom kole si zmeria sily s Bardejovskou Novou Vsou na jej pôde.