Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 04. 2014 o 07:49

Záver duelu v réžii Majerníka

autor: Jaroslav Glovičko
1891x čítanéCelok Hanisky vstúpil prehrou do jarnej časti najvyššej regionálnej futbalovej súťaže, preto v prvom domácom stretnutí ju chcel odčiniť v súboji s tabuľkovým susedom Veľkými Revištiami. Vzájomná bilancia hovorí v prospech zemplínskeho celku. V ostatnom stretnutí však ťahali za kratší koniec, keď domáci vyhrali dvojgólovým rozdielom.

Všetci priaznivci domáceho celku očakávali, že zverenci trénera Romana Bertu nadviažu na dobrý výkon zo súboja s Vyšným Opátskym a súpera čím skôr dostanú do úzkych. Opak bol pravdou, hralo sa prevažne v strede poľa a hostitelia sa snažili dlhými loptami na dvojicu útočníkov - Pekár, Majerník - dostať za obranu súpera. Ten však umne bránil a nedal domácim ani jednu loptu zadarmo.

Aj preto bol dlho nerozhodný výsledok. S ním boli iste spokojnejší hostia, avšak v závere zavelil k obratu Majerník, ktorý z ťažkej pozície z vnútra šestnástky trafil pod brvno. „Výsledok je pre nás povzbudzujúci a hoci sme nezopakovali výkon z prvého kola, získali sme tri body. Nie je pravidlom, že po kvalitnom výkone sa výsledok dostaví, teraz sme zahrali slabšie, ale výsledok sa dostavil,“ rozhovoril sa tréner Hanisky Roman Berta. Jeho zverencom akoby zodpovednosť zväzovala nohy a viazla kombinácia, stred poľa prenechali súperovi. Ten mal niekoľko šancí, ale brankár Fedor bol namieste. Vyznamenal sa pri strele Simčíka, ktorý vytlačil na ľavú žrď. „Súper k nám prišiel s veľkým sebavedomím, cieľom neinkasovať a odviesť si aspoň bod. Do prestávky niekoľko ráz pohrozil, ale nezakončil presne. Rovnako ani my sme presne nezakončili naše gólové príležitosti. V druhom dejstve sme mali súvislejší tlak, ktorý sme korunovali gólmi v samom závere stretnutia,“ konštatoval R. Berta. Nielen jemu, ale celému družstvu vytrhol tŕň z päty navrátilec Majerník, ktorý dvoma presnými zásahmi v 78. a 90. minúte rozhodol o osude duelu. Domáci v ňom podobne ako vonku hrali na dvoch útočníkov, čo im prinieslo aj zaslúžené ovocie. „Je otázne, či budeme hrať v takomto rozostavení počas jarnej časti, to sa uvidí podľa súpera. Pred každým stretnutím sa snažíme získať nejaké informácie a podľa toho potom vieme naordinovať taktiku. V tomto stretnutí sme urobili veľa individuálnych chýb, hráči sa nedokázali vyrovnať s tým, že sa im herne nedarí ako pred týždňom. Strácali sme ľahké lopty v rozohrávke a stálo nás potom viac síl, aby sme sa dostali na súperovu polovicu. Potešilo ma, že silou vôle a húževnatosťou dotiahli duel do víťazného konca. Verím, že to hráčov naštartuje, lebo súťaž je vyrovnaná a od niektorých jednotlivcov určite očakávam viac,“ povedal na margo duelu R. Berta.

Hostia sa ukázali v dobrom svetle, a hoci viac ako trištvrtiny zápasu držali nerozhodný výsledok, nakoniec domov odchádzali naprázdno. Kormidelník Emil Sudimák priznal, že mužstvo vie zahrať oveľa lepšie, no najviac ho mrzí premieňanie šancí. V druhom polčase nedali tutovku po štandardnej situácii za bezgólového stavu. „Z našej strany to nebol dobrý zápas, z tých šancí sme mali dať góly. Žiaľ, nestalo sa. Po futbalovej stránke sme si mohli dovoliť oveľa viac. Dobre sme bránili, ale na dobrom trávniku mi chýbala u mojich zverencov väčšia hravosť a radosť z hry. Vedeli sme že súper nám nič nedaruje zadarmo, môže nás mrzieť že sme nedali góly. Súper ich dosiahol a vyhral. My sme v druhom stretnutí nedali gól, preto sme nemohli pomýšľať na tri body. Už v príprave sme veľa gólov nestrelili, nechcem sa vyhovárať, že nám odišli niektorí hráči, v mančafte sú ďalší, ktorí by ich mali strieľať. Nie je dôležité, či sme prehrali 0:1 či 0:2, ale to, že ani jeden gól nedali,“ povedal na margo prehry tréner V. Revíšť Emil Sudimák. Po dvojgólovej prehre klesli zo siedmeho na deviate miesto a Haniska si o dve miesta v peletóne polepšila, keď je momentálne šiesta.

Galéria
Záver duelu v réžii MajerníkaZáver duelu v réžii Majerníka