Dôraznejší domáci štvrtoligista zaslúžene zvíťazil.

GIRALTOVCE - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY 2:0 (1:0)

versus

Góly: 17. J. Verčimák, 69. M. Cigán

Pred 50 divákmi rozhodovali: J. Krajčík - P. Ivan

MFK SLOVAN GIRALTOVCE (IV. liga VsFZ - 9. miesto): Ľ. Varganin - P. Roba, J. Fiľakovský, J. Čabala, S. Pankúch - A. Čuška, P. Kuriplach, P. Vojta, J. Verčimák - P. Čurlík, M. Cigán. Striedali: J. Hudák, P. Kočiš, P. Vaľovský

Tréner Slovanu Giraltovce Vladimír Rusnák:" Šarišské Michaľany majú výbornú záložnú formáciu a celkovým herným prejavom na mňa pôsobili ako silný súper, ktorý nás dostatočne preveril. Stretnutie malo veľmi dobrú futbalovú úroveň."

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (VI. liga šarišská - 2. miesto): A. Kaščák - I. Bednár, M. Baka, M. Dubecký, D. Macej - M. Prusák, L. Olejár, D. Haničák, M. Mihok -  Ľ. Kočík, M. Ferko. Striedali: P. Štvartak - J. Kovaľ, M. Kočík

Asistent hlavného trénera OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY Stanislav Zápotocký: "Aj tento zápas ukázal, že kvalitou kádra aj herným prejavom jednoznačne patríme do súťaže, v ktorej hrá momentálne náš súper. Dnešné meranie síl bolo dobrou previerkou a aj v nekompletnom zložení sme podali celkom dobrý výkon. Tento prípravný zápas nám do našej futbalovej budúcnosti veľa napovedal."

Mužstvo Šarišských Michalian odohralo počas zimnej futbalovej prestávky už svoj jedenásty prípravný zápas. Hralo sa za slnečného počasia na hustom jarnom zelenom trávniku. Domáci sa prezentovali dôrazom, ktorý na hostí do určitej miery platil. Hra sa odohrávala väčšinou medzi šestnástkami. Po rýchlom protiútoku a centri z pravej strany presne mierená strela na konci prvej štvrťhodiny, skončila za chrbtom A.Kaščáka. Následne nebezpečnú šestnástkovú tečovanú strelu hosťujúci brankár bravúrne vytiahol nad brvno. Počas prvej štyridsaťpäťminútovky sa jazdilo hore dole, no úspešný zápis do streleckej listiny sa už nepošťastil.

Po prestávke sa po pravej strane presadil hosťujúci M.Ferko, no jeho vyrovnávajúca strela skončila iba vedľa pravej žrde brankára domácich. Ani nasledujúce štandardné situácie hostia na zrovnanie skóre nezúžitkovali. Po podobnej situácii ako v prvom polčase domáci presnou krížnou strelou z vnútra veľkého vápna zvýšili na 2:0. V závere sa štyrikrát pohotovými zákrokmi blysol striedajúci brankár hostí P. Štvartak, ktorý zlikvidoval nebezpečné strelecké pokusy Giraltovčanov. Stav stretnutia sa však už do záverečného hvizdu hlavného arbitra J. Krajčíka nezmenil.

Bol to kvalitný prípravný futbalový zápas dvoch vyrovnaných súperov, no hostia nastúpili bez šiestich hráčov základnej zostavy. Domáci boli efektívnejší v zakončení a po dvoch prehrách s týmto súperom počas minuloročnej letnej prípravy 0:1 doma a 1:2 v Šarišských Michaľanoch, sa im do tretice podarilo zvíťaziť.

Galéria
Do tretice víťazstvoDo tretice víťazstvoDo tretice víťazstvoDo tretice víťazstvo