Humenné si s Vyšným Opátskym vyrovnalo účty

autor: Maroš
984x čítané

turczykP

V zaujímavom zápase, v ktorom sa stretol dovtedy štvrtý s prvým v tabuľke súťaže, sa zrodilo víťazstvo Humenného na ihrisku Vyšného Opátskeho 1:0. Celok spod Vihorlatu tak vrátil tomuto súperovi požičané, keď V. Opátske v jesennej časti v Humennom vyhralo tiež výsledkom 1:0. Po sobote tak tieto tímy majú účty vybavené, vzájomne si „pokradli“ body na domácich pôdach.

„Patrilo sa revanšovať,“ reagoval manažér Humenčanov Martin  Friga a dodal: „Víťazstvo sme aj potrebovali. Teraz už máme na čele štvorbodový náskok.“ Vedúce mužstvo tabuľky sa podieľalo na celkovo dobrej úrovni zápasu, v ktorom sa bolo na čo pozerať hneď od začiatku, lebo mužstvá snažili hrať kombinačný futbal. „Mohli sme vyťažiť aj viac ako jeden gól. V druhom polčase síce za pomoci vetra pohrozili aj domáci, ale našťastie, rozhodli sme my,“ dodal M. Friga.

V tábore futbalistov Vyšného Opátskeho zavládlo po uplynutí deväťdesiatich minút určité sklamanie, pretože gól inkasovali v čase, keď sa začínalo zdať, že napriek kvalitnej hre súpera by sa misky váh predsa len mohli nakloniť aj na ich stranu. „Súper bol veľmi zdatný, behal, snažil sa a chcel vyhrať. Dostali sme však gól, ktorý byť nemusel. Prvý polčas hral v prospech hostí aj vietor, ale v druhom polčase sme prvých dvadsať minút hrali my a mali sme aj šance. Potom sme však inkasovali a už sme nemali sily niečo s tým urobiť. Nešlo ani oživiť hru, na lavičke nám ostali len traja dorastenci,“ povedal kapitán Vyšného Opátskeho Pavol Turczyk.turczyk palo

Domácim pri skladaní zostavy na prvý jarný zápas naozaj nebolo čo závidieť, pretože trénerovi Marcelovi Alexandrovi chýbali viacerí stabilní hráči. K dlhodobo zranenému Steiningrovi nedávno pribudli skúsení Sciranka, Peter Zabavník, ale aj Kudlata a Hrabčák. „V zimnej príprave (Opátske v nej zohralo 10 zápasov, z ktorých 4 vyhrali, 3 remizovali a 3 prehrali – pozn. aut.) bolo všetko v poriadku a týždeň-dva pred prvým zápasom sa na nás začali sypať zranenia. Na poslednú chvíľu sme museli zostavu korigovať, priznám sa, že som z toho mal obavy, ako to dopadne, keďže proti nám stálo Humenné. Napokon to nebolo herne najhoršie, aj vzhľadom na to, že to bolo iba prvé jarné kolo, ale škoda výsledku, lebo to bol taký remízový zápas. Keby sme boli v kompletnom zložení, mohli sme pomýšľať aj na víťazstvo, ale s tým sa nedá nič robiť a ani sa na to vyhovárať nechceme.“

Opátske už musí pozerať dopredu, najbližšie ich čaká zápas v Spišskom Podhradí. „Všetko bude závisieť od zdravotného stavu. Teraz neviem povedať, či sa niektorí hráči už budú môcť vrátiť do zostavy. Keď nie, bude to opäť komplikované.“ Napriek nečakaným starostiam celok z košickej mestskej časti verí, že na jar poteší svojich fanúšikov. Káder je totiž zohratý, počas zimy v ňom došlo len k jedinej zmene na brankárskom poste, kde Repovského nahradil Norbert Fedor, ktorý proti Humennému hneď aj nastúpil ako jednotka medzi žrde. „Repovskému sa skončilo hosťovanie, takže sme brankársky post museli riešiť. Fedora sme získali z Hanisky, má už niečo odchytané, tak verím, že nám pomôže,“ uzavrel P. Turczyk.

Pre zaujímavosť dopĺňame aj hráčsky káder TJ FK Vyšné Opátske pre jarnú časť súťaže: Brankári: Norbert Fedor, Dávid Riemer. Hráči v poli: Radoslav Školník, Peter Zabavník, Matúš Sciranka, Peter Vilčko, Michal Korfanta, Pavol Turczyk, Radovan Bandžuch, Erik Kudlata, Jozef Majoroš, Miroslav Seman, Peter Angelovič, Ladislav Šosták, Jakub Sabol, Marek Hrabčák, Róbert Dečman, Jaroslav Macej, Matej Krakovský, Tomáš Steininger, Tomáš Zárik.