Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 03. 2012 o 13:30

Abrahámoviny Babušíka

autor: Eugen Magda
1053x čítanéocoJeden z prvých odchovancov úspešného košického rodáka Petra Benedika, brankár René Babušík, ktorého mladšia generácia pozná ako trénera žiakov Benecolu Košice, obliekol aj ligový dres Slovana Bratislava.Na vtedajšie Tehelné pole prišiel z liahne Dukly Banská Bystrica v dosť smoliarskom čase. Belasí totiž z ligy práve vypadli, a hoci mal za sebou ligový krst, pobral sa radšej pod Vihorlat.

Banskobystrický rodák z časti Harmanec, ktorý obliekal dres Chemlonu Humenné, potom ZŤS Košice sa do Humenného ešte raz vrátil ako tréner ligových brankárov. Keďže futbalisti počas kariéry, či neskôr v rôznych funkciách, zväčša menia svoje pôsobiská, výnimkou nebol ani René. Spolu s bratmi Benedikovcami Bohdanom a Petrom bol pri zakladaní mládežníckeho klubu FA Benecol, kde zostal trénerom dodnes. Čas neúprosne letí, a tak René, ktorý žije pre svojho koníčka, si ani neuvedomil, že sa stal natrvalo východniarom. Keďže tento zdravo zapálený futbalový nadšenec vyzerá naozaj výborne, málokto zo známych by povedal, že 28. februára dovŕšil 50 rokov. S výnimkou dlhoročného trénera Dukly Petra Benedika, ktorý bol a je na svojich zverencov hrdý a má o nich dokonalý prehľad. Pri tejto príležitosti dodal, že René pochádza z dorastu, v ktorom hral spolu aj s neskorším stopérom 1. FC Košice Vigašom.

Hodno dodať, že Babušík na futbalovom poli už doteraz urobil veľa. Navyše mierou vrchovatou prispel k úspešnej organizácii prvých ročníkov Memoriálu Bohdana Benedika, takže gratulácie k abrahámovinám si plne zaslúži aj s úprimným dodatkom: Veľa zdravia a ďalšie úspechy na mravčom poli!