Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 01. 2014 o 19:12

Sninčania zdravotne rozhádzaní

autor: Marián Škuba
1617x čítanéPočasie prvý prípravný zápas zrušilo, Hišema čaká operácia, Popoviča snáď nie.

Aj štvrtoligisti už pravidelne v zimnej príprave zaberajú. Región spod Vihorlatu má v súťaži zastúpenie v podobe MFK Snina, ktorý má za sebou druhý týždeň prípravy. V rovnakom termíne ako ŠK Futura Humenné, aj Sninčania začali zimnú prípravu 13. januára. To ešte bolo iné počasie ako v týchto dňoch... „Tak to podstatne,“ povzdychol si František Hanc. „U nás sa obdobie zimnej prípravy v ostatných rokoch veľmi nemení. Nepoviem teda nič nové, ak spomeniem domáce podmienky, využívanie telocvične, ako aj priestorov vonku na behanie. Zimná príprava je spočiatku najmä kondícia, sila, nabehané „objemy“. V tomto duchu sa nesieme aj my,“ poznamenal tréner i manažér mužstva v jednej osobe.

Sninský káder neprešiel výraznými zmenami, čo ho najviac ovplyvňuje, sú zranenia, choroby... „Sme stále 'rozhádzaní'. Trápia nás choroby, zranenia, hráči sa po období 'sálovky' dávajú dokopy, no s niektorými to bude aj na dlhšie. Hišema čaká operácia slabín, Popoviča trápi koleno, zdá sa však, že aspoň operácii sa vyhne. Naopak, do tréningovej záťaže sa pomaly dostáva Kopáč, ktorý podstúpil operáciu ramena. Stále však trénujeme, káder máme mladý,“ poznamenal František Hanc.

Aktuálne počasie nedáva futbalistom možnosť ani prípravných stretnutí na ihriskách s umelou trávou. Hlavným súperom je sneh, pridáva sa aj mráz. „Uplynulý týždeň sme mali hrať v Stropkove s Vranovom, zápas sa zrušil. Ani najbližšie dni neveštia s počasím nič dobré, ale verím, že počnúc februárom sa to urovná,“ vyjadril prianie František Hanc. V pláne má sninský klub odohrať prípravné zápasy s Veľkými Revišťami, Michalovcami (U-19), Lipanmi, Medzilaborcami či Dlhým Klčovom.