Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 01. 2014 o 22:35

Osobný úspech teší, postavenie tímu už menej

autor: Daniel Dedina
1781x čítanéZatiaľ čo z tímového pohľadu mu jesenná časť veľa radosti nepriniesla, individuálne to bolo o niečom inom. Výraznou mierou prispel ku gólostroju svojho družstva, napriek tomu mal pri bilancovaní prvej polovice špecifického ročníka zmiešané pocity.

Reč je o  Radovanovi Bandžuchovi, stredopoliarovi v službách TJ FK Vyšné Opátske. Ambiciózneho celku, ktorý však zatiaľ zaostáva predovšetkým za vlastnými očakávaniami. Cítiť to bolo neraz z hlasu funkcionárov, bez okolkov to priznal aj samotný hráč. „O spokojnosti s terajším umiestnením nemôže byť ani reči, ambície boli skončiť do tretieho miesta,“ povedal na margo nesúladu predstáv s reálnym stavom. „Očakávania boli naozaj veľké, mali sme ich aj my hráči. Žiaľ, na jeseň to nevyšlo,“ dodal gelnický rodák, ktorý futbalové šťastie skúšal aj priamo pod Šarišským hradom, v tamojšom FC Pivovar Veľký Šariš.

Pohľad na tabuľku jasne dokumentuje to, kde Opátčanov najviac tlačí topánka. „S útočnou fázou môžeme byť spokojní, horšie to už bolo s našou defenzívou, kde nám to neraz škrípalo,“ pripustil. Práve tu vidí priestor na zlepšovanie sa, prípadne aj na zamyslenie sa nad posilnením kádra. To je už, samozrejme, parketa pre funkcionárov a realizačný tím. Raz darmo, družstvo s najproduktívnejším útokom by sa malo bezpochyby pohybovať na vyšších priečkach ako je 10. miesto. S týmto problémom sa ale v Opátskom boria už dlhšie. Napriek tomu, že dokážu strieľať veľa gólov, najmä v domácom prostredí nezriedka nadelia súperom poriadnu nádielku (doma v aktuálnej sezóne doposiaľ zakaždým skórovali a len v jednom prípade menej ako dva razy), body im často utekajú. A s nimi aj vidina lepšieho postavenia v tabuľke.

K závideniahodnej streleckej produkcii prispieva aj Bandžuch, ktorý na jeseň skóroval deväťkrát, čo je na stredopoliara veľmi kvalitná vizitka. V internej streleckej tabuľke sa momentálne delí o prvé miesto so Steiningerom. Zahviezdil najmä v zápase 13. kola, v ktorom Svitu nadelil štyri ´kusy´. Jeho výkony si všimli aj súperovi tréneri a celkovým počtom hlasov sa suverénne dostal do Jedenástky roka VsFZ 2013. Podľa vlastných slov, ktoré pri tejto príležitosti vyriekol, vďačí za to najmä „viacerým vydareným zápasom, hlavne na domácom ihrisku, tvrdej práci, ktorú som v poslednom období venoval futbalu aj pomimo tréningov a finálnym prihrávkam, ktorými ma vo výdatnej miere zásobujú spoluhráči.“

Napriek neúspešnej prvej časti sezóny však rozhodne v tejto košickej mestskej časti ešte flintu do žita nehádžu. Po tvrdej zimnej zaberačke bude na programe zvyšných trinásť jarných kôl, v ktorých sa môže stať všeličo. „Určite sa ešte nevzdávame, veď bodové straty na súperov pred nami sú len minimálne,“ nepodlieha Bandžuch zatiaľ žiadnej panike a zároveň odmieta akúkoľvek rezignáciu. Vie o čom hovorí, veď bodové manko Opátčanov na súčasného lídra z Plavnice činí len šesť bodov, a napr. na šieste miesto, ktoré pri chystanej reorganizácii bude s určitosťou stačiť na postup dokonca len dva. Ako teda na to? „Je len na nás, ako sa s tým všetkým vyrovnáme. Na jeseň sme mali aj niekoľko smoliarskych zápasov, takže verím, že jar bude pre náš tím lepšia po všetkých stránkach,“ jasne naznačil, že na napredovanie bude treba pridať v každom smere. Zodpovednosť za zvýšenie kvality herného prejavu spočíva zvyčajne na pleciach hráčov nesúcich najvyššiu kvalitu. K takým v tomto mančafte rozhodne patrí aj tento postavou nevysoký stredopoliar. 

Galéria
Osobný úspech teší, postavenie tímu už menej