Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 12. 2013 o 13:39

Staronovým predsedom ObFZ v Rožňave je Ján Džubák

autor: Karol Csobadi
1603x čítanéHlavným bodom volebnej konferencie Oblastného futbalového zväzu v Rožňave bola voľba predsedu. Delegáti si mali možnosť vybrať z dvoch uchádzačov o tento post. Jedným z kandidátov bol úradujúci predseda Ján Džubák a na druhej strane sa o kandidatúru uchádzal známy, skúsený futbalista a tréner Tatrana Betliar Vladislav Vávra. Delegáti udobrili staronového predsedu, ktorý dostal osemnásť hlasov, kým jeho oponent šesť.

Ján Džubák novozvolením do funkcie predsedu Oblastného futbalového zväzu v Rožňave tak vstupuje do svojho piateho volebného obdobia.

„Musím priznať, že ma potešil, ale zároveň aj zaväzuje fakt, že mi dalo dôveru osemnásť klubov z okresu. Kvitujem aj môjho protikandidáta Vladislava Vávru, ktorý futbalu rozumie, či už ako hráč i  tréner dospelých i mládeže. Som rád, že sa dostal do Výkonného výboru a verím, že sa nám bude dobre spolupracovať.  Jeho nápady ako aj iné, ktoré futbalu poslúžia budeme podporovať ako i realizovať v praxi. Mojím želaním je, aby sa ešte viac zlepšila a prehĺbila vzájomná spolupráca medzi klubmi, lebo iba spoločnými silami sa dá niečo dosiahnuť. Problémy, ktoré nás sprevádzali počas predošlého obdobia sa nedajú vyriešiť mávnutím čarovného prútika a dokonca ani futbalový zväz ako riadiaci orgán sám nič nezmôže. Môže nastaviť iba určité pravidlá a podmienky na fungovanie futbalu. Je potrebné vybudovať umelú trávu, pretože bez nej sa už futbal dnes hrať nedá. Je tu už aj prísľub zo strany SFZ. Informačný systém sa musí čo najskôr  dostať na tú úroveň, aby bolo možné cez neho prakticky všetko robiť. Znamená to, že kluby musia mať čo najviac dostupných informácii z diania okolo futbalu, majstráku vrátane hodnotenia rozhodcov delegátmi. Pre objektívne posúdenie je to obrovská pomoc pre všetkých. Čo sa mládežníckych zložiek týka, musíme vynaložiť veľa úsilia a deti predovšetkým vhodne motivovať. Samotný zväz dokáže vytvoriť  mládežnícke súťaže, ale, ak kluby mládež do súťaží neprihlásia, tak samotná súťaž nemá zmysel. Je dôležité zachovať predovšetkým športové triedy a formu motivácie vidím aj vo väčších akciách -  ako je jedenástka roku, futbalové legendy -  kde sú deti súčasťou takýchto  podujatí. Ako zväz sme zároveň servisom pre kluby a z možným financií ich motivujeme, napríklad pri postupoch do vyšších súťaží. Toto sa však dá robiť iba za predpokladu fungovania klubov, inak by zväz stratil svoje poslanie a význam. Do nového roku prajem, aby sa každému klubu 'narodil' aspoň jeden dobrý sponzor, aby obce a mestá naďalej pomáhali futbalu, lebo bez nich to samotné kluby nezvládnu," povedal po volebnej konferencii Ján Džubák, ktorý je predsedom ObFZ v Rožňave od roku 1996. Jeho predchodcom bol Ondrej Mladší. „V decembri 1996 som  skončil funkciu  predsedu OFZ v Rožňave, nakoľko po novom územnosprávnom členení ma preradili do štruktúr Stredoslovenského futbalového zväzu a tým aj do ObFZ Rimavská Sobota,“ poznamenal Ondrej Mladší, ktorý sa na konferenciách ObFZ v Rožňave  pravidelne zúčastňuje. V spomínanom roku tak do funkcie nastúpil Ján Džubák a volebné obdobie  mu vtedy skončilo po dvoch rokoch. Následne bol zvolený a potvrdený delegátmi na ďalšie obdobia. V troch volebných obdobiach mal aj protikandidátov. V druhom volebnom období o post predsedu bojoval s Jozefom Krzákom a Alexandrom Milkom, neskôr s Milošom Gallom Barnákom a tentoraz s Vladislavom Vávrom.

      

Galéria
Staronovým predsedom ObFZ v Rožňave je Ján DžubákStaronovým predsedom ObFZ v Rožňave je Ján DžubákStaronovým predsedom ObFZ v Rožňave je Ján DžubákStaronovým predsedom ObFZ v Rožňave je Ján DžubákStaronovým predsedom ObFZ v Rožňave je Ján Džubák