08. 08. 2013 o 13:51

Jedenástková lotéria Sninčanom nepriala

autor: Marián Škuba
1623x čítané

V bezgólovom stretnutí Dolný Kubín - Snina prišli na rad kopy z "bieleho bodu" a troch sninských futbalistov harcovník Trabalík vychytal.

V bezgólovom stretnutí prišli na rad kopy z "bieleho bodu" a troch sninských futbalistov brankár vychytal. Pohárová streda "Slovnaft cupu" znamenala pre futbalistov MFK Snina ďalekú púť na Oravu. Žreb 1. kola Slovenského pohára ich poslal do Dolného Kubína.

Na pôde treťoligistu skončil pohárový duel bez gólov a na rad prišiel rozstrel, po ktorom sa tešili z postupu domáci. Na prvý pohľad sa môže zdať výsledok Dolný Kubín - Snina 0:0 pre hostí priaznivý, predsa len účinkujú o súťaž nižšie, no slová z lavičky hlásali nespokojnosť. "Najmä do prestávky sme boli lepším tímom, už do 10. minúty sme mohli viesť dvojgólovým rozdielo, ale Kirňák ani Lukáč v sľubných pozíciách zaváhali. Po zmene strán mal dobré zákroky aj náš brankár Diňa, s blížiacim sa záverom sme však bolu ku gólu opäť blízko my. Bombu Štofika brankár Trabalík zázračne kryl a šťastie stálo pri domácich v poslednej minúte pri tečovanej strele Popoviča," zhodnotil duel Marek Lukáč. Suma sumárum je to druhý zápas Sninčanov v sezóne bez gólu, lebo po tesnej prehre vo Svite (0:1) vyšli opäť strelecky naprázdno.

Keďže 90 minút riadneho hracieho času neurčilo postupujúceho, na rad prišiel jedenástkový rozstrel. Začínali Sninčania, z gólu sa však tešil iba Marián Pčola. Trio Kopáč, Popovič, Červeňák vyhorelo. Hrdinom sa stal harcovník medzi oravskými žrďami - Trabalík. Na druhej strane bola dolnokubínska úspešnosť stopercentná. "V zápase sme podali veľmi dobrý výkon, ja i tréner Hanc môžeme byť spokojný. Chýbal tomu už iba gól, možno by sa do rozstrelu ani nešlo. Jedenástky sú lotéria a tá nám tentokrát nepriala," poznamenal sninský asitent trénera.

D. KUBÍN - SNINA 0:0, na pk 3:1.