Partizán Bardejov – ŠK ODEVA Lipany 2:1(1:1)

autor: Peter Cingel
1914x čítané

V Bardejove sa hralo prvé kolo Slovenského pohára.

Partizán Bardejov - ŠK ODEVA Lipany 2:1(1:1) - 1. kolo Slovenského pohára

Lipany umnou a pozornou defenzívou  dlho dokázali odolávať náporu favorita. Mužstvo podalo v Bardejove sympatický výkon. Tréner Kica nechal oddychovať niektorých stabilných hráčov základnej zostavy a možnosť dostali hráči z lavičky. Prvýkrát sa predstavil nový muž v drese Partizána Srb Andrič. Napriek tomu mali domáci loptu viac na kopačkách a snažili sa prekonať pozorne brániaceho súpera. V 14. minúte Ján Zápotoka prestrčil loptu Andričovi. Šancu zmaril dobrým vybehnutím Bartoš. O sedem minút neskôr strelu Benesa zblokovala obrana ŠK. V druhej polovici prvého polčasu sa domáci nasťahovali do šestnástky hostí, no dlho nedokázali nájsť recept na prekonanie obranného valu hostí a dobre chytajúceho Bartoša. V 42. minúte po rohovom kope vyskočil najvyššiel Berecký a oproti jeho hlavičke bol brankár Odevy bezmocný. Prekvapenie prišlo v 45. minúte keď Pyda po rýchlom protiútoku vyrovnal.

V druhom polčase nastúpil Grohoľ a hneď sa dostal do dobrej príležitosti. Jeho zakončenie skončilo tesne vedľa brány. Domáci pokračovali v obíjaní brány ŠK, hostia pozorne bránili. Možnosť Pisarika zlikvidoval Bartoš. Trápenie domácich ukončil  v 54. minúte Palša peknou strelou z priameho kopu. V 64. minúte vyrobila obrana Partizána veľkú chybu, našťastie Figura nemieril presne. V závere zápasu sa ešte mohol presadiť Andrič, ani on však nemieril presne.

Góly: 42. Berecký 1:0, 45. Pyda 1:1, 54. Palša 2:1, rozhodovali: Čiernik, Ferenc, Mihálik, ŽK: Krivák, Figura, Janič (všetci ŠK), 250 divákov.

Partizán: Molčan - J. Zápotoka (74. Pavúk), Palša, Andrič, Kica, Cuprišin (46. Grohoľ), L. Zápotoka, Berecký, Kuhajdík, Benes, Pisarik (58. Hanuščák)

ŠK: Bartoš (81. Kušnír) - Krivák, Figura, Janič, Šimko, Angelovič, Kolpák (71. Imrich), Pyda, Pončák, Drobňák, Blaško (58. Varga)

Galéria
Partizán Bardejov – ŠK ODEVA Lipany 2:1(1:1) Partizán Bardejov – ŠK ODEVA Lipany 2:1(1:1) Partizán Bardejov – ŠK ODEVA Lipany 2:1(1:1) Partizán Bardejov – ŠK ODEVA Lipany 2:1(1:1) Partizán Bardejov – ŠK ODEVA Lipany 2:1(1:1)