Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 06. 2013 o 11:44

Sninská poistka 2. miesta

autor: Marián Škuba
1555x čítanéDomáce víťazstvo MFK Snina zabezpečilo druhú pozíciu v tabuľke, čo znamená naplnenie sezónneho cieľa.

MFK Snina - FK Starý Smokovec, Vysoké Tatry 2:1 (2:0)

 

I keď domáci nastúpili opäť v nekompletnej zostave, zo základnej zostavy chýbali Popovič, J. Lukáč a Wiener, od úvodu diktovali tempo hry. Už v 1. min. po peknej akcii M. Pčolu bol v šestnástke atakovaný Bednár, ale rozhodca Dolhý rozhodol ináč. Domáci sa radovali v 5. min., keď na nádhernú prihrávku Jankaja za obranu si nabehol Š. Pčola a hoci na dvakrát, napol sieť. V 17. min. po rohu Š. Pčolu hlavičkoval Kirňak do žrde a lopta sa odrazila do brány. Prvýkrát dali o sebe vedieť hostia v 32. min., keď Nemčko z uhla nebezpečne vystrelil, ale Diňa bol pozorný. V koncovke pekných akcií domácich chýbala presnosť. Tatranci hrozili centrami, ktoré sninská defenzíva na čele s Diňom odvracala do bezpečia. Do II. polčasu vybehli hostia som snahou o kontaktný gól, ale nebezpečné akcie mali domáci: 54. min.: po prihrávke M. Pčolu strieľal Jankaj z 10 m tesne vedľa, 55. min.: Kirňak sa opäť po prihrávke M. Pčolu ocitol sám pred brankárom, ale bránu minul. Hostia pohrozili v 65. min., keď Maťaš vyhral v rohu šestnástky súboj s Kopáčom, prihral pred bránku Palgutovi, ale ten v sklze zakončoval nepresne. V 71. min. po akcii Jankaja centroval Budi, ale nenašiel na päťke voľného Š. Pčolu. Po sérii chýb v strede ihriska sa v 75. min. ocitol Palguta pred Diňom a z hranice šestnástky ho obstrelil. Sninčania sa trochu stiahli v obave pred vyrovnaním, ale hostia sa už do vážnejšej situácie nedostali, ba naopak. V 80. min. priamy kop M. Pčolu vyškriabal zo šibenice Hajovský, v 87. min. zákrok na Budiho v šestnástke k pokutovému kopu neviedol.

Góly: 5. Š. Pčola, 17. Kirňak - 75. Palguta

Žlté karty: Červeňák, Jankaj - Maťaš

Rozhodcovia: Dolhý - Bucko, Prokopovič

Diváci: 600

Snina: Diňa - Jankaj, S. Lojka, Kopáč, M. Pčola - Štofík (88. M. Lukáč), Červeňák, Bednár (67. Budi), P. Hišem, Š. Pčola - Kirňak (79. Haburaj)

V. Tatry: Hajovský - Šimšaj, Borza, Ojirogbe, Mirilinovič - Nemčko, Haničák, Buc, Šefc - Palguta, Maťaš.

 

František Hanc (tréner MFK Snina): Víťazstvom sme chceli napraviť predošlý domáci "výbuch", čo sa nám aj podarilo. Do 70. minúty sme na trávniku herne dominovali, mali vývoj zápasu pod kontrolou. Posledných dvadsať minút sa prejavila na niektorých hráčoch únava, z dôvodu školských povinností, kvôli ktorým vynechali tréningovú činnosť. Je už aj záver sezóny, chápem úbytok síl aj z tohto pohľadu. Druhé miesto v tabuľke je naplnením cieľa, s ktorým sme vstupovali do odvety, takže spokojnosť.