Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 06. 2013 o 07:50

Zápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogaléria

autor: Daniel Dedina
2071x čítanéV 29. kole IV. ligy na seba narazili Sabinov a Giraltovce. Domáci potrebovali bodovať, čo sa im po víťazstve 2:0 aj podarilo. Prerušili tak dve nepríjemné série, štvorzápasovú bez víťazstva, a dokonca až šesťzápasovú s maximálne jedným streleným gólom (naposledy sa gólovo výraznejšie presadili pred vyše mesiacom, 5. mája proti Barci – 5:1). Paradoxné je, že sa im to podarilo proti jednému z najlepšie brániacich celkov súťaže - Giraltovciam, ktoré do mesta na Toryse prišli povzbudené dvoma výhrami v uplynulých kolách. Dobrý chýr, ktorý ho sprevádzal v jarnej časti súťaže však nepotvrdil a tak sa jeho výprava vracala domov naprázdno. Hostia tým pretrhli ďalšiu sériu, ktorá bola v ich prípade pozitívna - po siedmich zápasoch v rade totiž prvý raz inkasovali viac ako jeden gól.

Sabinov - Giraltovce 2:0 (0:0)

Stretnutie sa začalo veľmi pozvoľna, hráči akoby sa inšpirovali dovolenkovým tempom našich reprezentantov v ich nedávnom kvalifikačnom stretnutí, takže žiaden úvodný tlak sa nekonal. Prvá vážnejšia šanca prišla až po dvadsiatich minútach, Dedina výborným centrom našiel v šestnástke hostí Novotného hlavu, ktorý loptu len jemne ´štrajchol´, tá smerovala prudko do brány, ale výbornou robinzonádou sa zaskvel Štefánik. Záverečnú polhodinu uzavrel dovtedy najaktívnejší strelec domácich Prusák, ale ani jeho tretí pokus sa gólom neskončil. To už preberali iniciatívu hostia, sústredení dovtedy najmä na pozornú defenzívu Záverečná pätnásťminútovka prvého dejstva patrila im. Domácim sa tak otvoril priestor na kontry, Novotný to skúšal ďalekonosnou bombou, ktorou vyprášil rukavice Štefánika, ten následne kryl loptu aj pred dobiedzajúcim Vrankom. Zahrmieť mohlo na druhej strane, Prusák prihral priamo na kopačku súperovi, Verčimák obohral Dlugoša, postupoval sám na Hubu, ktorý mu však dobre vykryl uhol a hosťujúci útočník ho trafil do nôh. Akcia pokračovala, v domácej obrane nastala chvíľková dezorganizácia, za jej chrbát sa dostal aj Čurlík, ale identickú situáciu vyriešil rovnako ako jeho spoluhráč pár sekúnd pred ním, strelou do brankára. Práve Huba tak mal najväčšiu zásluhu na tom, že sa do kabín šlo za bezgólového stavu.

Zápletka sa začala rozuzľovať hneď po prestávke. V 49. min rozohrali Bašista s Verešpejom nakrátko priamy kop, následný center pristal presne na hlave Andraščíka, ktorý z bezprostrednej blízkosti nedal šancu hosťujúcemu brankárovi - 1:0. Giraltovčania tým akoby začali strácať pevnú pôdu pod nohami, ešte viac ich na kolená mohol zraziť Vranko, po nedorozumení stopérov postupoval sám na Štefánika, kapitán hostí mu šancu zmaril pohotovým hodením sa pod jeho nohy. Následne sa hra dostala do fázy, v ktorej mali domáci zopár pološancí, čo bolo stále viac ako ich súper, ten sa nedostával ani k náznakom. V 72. min. Lapoš zvnútra pokutového územia neprepálil obranný dvojblok súpera, Andraščík už áno, ale jeho prízemná krížna strela minula pravú žrď o niekoľko centimetrov. Minútu na to skúšali šťastie aj hostia, Vaľovského strieľaný center z pravého krídla zneškodnil Huba. Gólová poistka prišla v 75. min, P. Kolpák prekvapil snáď všetkých na ihrisku aj v hľadisku, keď už takmer z bránkovej čiary nevolil center, ako sa všeobecne očakávalo, ale bombou k bližšej žrdi napol sieť - 2:0. Hostia skúšali odpovedať hneď po rozohratí, Verčimákova strela šla nad bránu. V záverečnej desaťminútovke si už domáci kontrolovali vedenie a dosiahli tak dôležité víťazstvo. Zápas však celkovou úrovňou nenadchol a diváci, ktorí prišli s predstavou, že uvidia na záver sezóny pekný, ľúbivý futbal, si na svoje veľmi neprišli.  

 

Góly: 49. Andraščík, 75. P. Kolpák, ŽK: Čurlík, Fiľakovský (obaja hostia), rozhodovali: Alexa – Džima, Pika, 200 divákov

Sabinov: Huba - Verešpej, Novotný, Dlugoš , Dedina - P. Kolpák, Andraščík, Bašista (63. Ľ. Kolpák), Prusák - Lapoš (86. Futej), Vranko.

Giraltovce: Štefánik - Bednár, Vojta, Fiľakovský, Šinaľ - Roba (64. Tomko), Pendrák, Partila (64. Vaľovský), Čurlík - Verčimák, Cauner (79. Halek).

 

Pavol Šaršala (tréner Sabinova): "Myslím, že nielen mne, ale všetkým činovníkom sabinovského futbalu úprimne odľahlo po tomto stretnutí, ktoré bolo ťažké najmä z psychického hľadiska. Tomu zodpovedala aj hra, nebol to žiaden extra pekný zápas, aj keď snahu hráčom uprieť nemožno. Chystanú koncepciu nám narušili nečakané absencie hráčov základnej zostavy, museli sme to narýchlo plátať, našťastie, podarilo sa.  Mali sme viacero šancí, mohli sme rozhodnúť aj skôr, ale na druhej strane, všetkým nám zatrnulo pred prestávkou. Celé mužstvo v tej chvíli podržal brankár. V tomto úseku hry sme boli rozhádzaní. Pomohla nám prestávka, hneď v úvode druhého polčasu sme vsietili otvárací gól, čo bolo výraznou vzpruhou. Som rád, že sme preklenuli streleckú smolu, ktorá nás sprevádzala v posledných zápasoch, napriek tomu by som nerád niekoho individuálne vyzdvihoval, zvládli sme to ako tím. Verím, že toto víťazstvo nám pomôže aj v nasledujúcom kole a že pôjdeme do Vysokých Tatier bez stresu, emócií a predvedieme tam dobrý výkon, podložený vhodnou taktikou, ale zároveň aj dostatočne uvoľnený. Sám som zvedavý, ako tento zápas, v ktorom nás už netlačí povinnosť bodovať, napokon vypáli."

 

Richard Gábor (tréner Giraltoviec): "Bol to náš najslabší výkon v jarnej časti. Dnes sme ukázali inú hernú tvár ako v doterajších zápasoch odvetnej časti a domácim sme to výrazne uľahčili. Na základe toho, že z našich pliec opadla ťarcha boja o záchranu, som očakával v týchto podmienkach, na kvalitnej hracej ploche dobrý výkon, opak však bola pravda. Mentalita slovenských futbalistov je už raz taká, kým sme hrali pod tlakom a hráči dodržiavali taktickú disciplínu, dostavili sa aj výsledky, dnes sme mohli hrať uvoľnenejšie, ale výsledný efekt bol horší. Chýbala nám väčšia chuť po víťazstve, s celkovým prístupom mojich zverencov k tomuto stretnutiu nemôžem vysloviť spokojnosť. Zápas výrazne ovplyvnili naše nepremenené tutovky v závere prvého polčasu, mohli sme súpera ešte viac nalomiť. Takéto príležitosti, zvlášť na pôde súpera, musíme premieňať, ak chceme byť úspešní. Pracujeme s mladými chlapcami, u ktorých je veľmi dôležité, či družstvo strelí alebo inkasuje prvý gól v zápase, pretože to má veľké dôsledky na vývoj psychiky jednotlivcov v ďalšom priebehu stretnutí. Keď skórujeme ako prví, zvyčajne neprehrávame. Ak inkasujeme, tak vo väčšine prípadov to už nedokážeme otočiť. To bol, žiaľ, aj dnešný scenár. V piatok nás čaká predohrávka posledného kola, hostíme už istého víťaza súťaže - Bardejovskú Novú Ves - to však nič nemení na tom, že chceme byť v nej úspešní a so sezónou sa rozlúčiť tak, ako sa na domáci tím patrí - víťazstvom."

Galéria
Zápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogalériaZápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogalériaZápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogalériaZápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogalériaZápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogaléria
Zápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogalériaZápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogalériaZápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogalériaZápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogalériaZápas v Sabinove hrobárom viacerých sérií + fotogaléria